| lola_5690 a întrebat:

De ce toata lumea intreaba (asculta) muzica,, usoara,,? nimeni nu mai apreciaza muzica buna. ca de ex: Mozart, Bach, Verdi...ma refer la muzica,, clasica,,! funditabig grin

2 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Eu una asculthappy
Si nu cred ca se mai asculta pentru ca oameni nu o apreciaza la adevarata valoare. Muzica clasica e superba, dar nu poate fi asculta oricum, oriunde si de oricine. Incearca doar sa iti imaginezi ca esti in autobuz si se aude La Traviata.
Iar acum, majoritatea populatiei asculta muzica "usoara", sau alte tipuri de muzica doar pentru ca e usor de inteles si nu trebuie sa isi bata capul cu melodia.

Răspuns utilizator avertizat