| GradinariuPetru a întrebat:

Salut TPU. De multi ani caut o piesa. Nelu Ploiesteanu - Omule cat ai trăit. A fost o perioadă postată pe YouTube însă de câțiva ani nu o mai găsesc. Piesa are textul așa: "Omule cat ai trăit, tu nimic n-ai folosit, puneai mie peste mie, luai pogoane in chirie și vedeai brigada mare cine săpau frățioare. etc" exact așa se numește piesa, și 100% Nelu Ploiesteanu o canta, mai este una pe YouTube dar e cea originala și e nașpa. Mulțumesc mult

1 răspuns:
| vasile2222 a răspuns:

Nu o gasesc. Vad ca a fost la un moment dat pe trilulilu...
Poti cumpara CD-ul cu ea aici https://www.okazii.ro/......a226013805