| C3R1 a întrebat:

eu sun Cery si am varsta de 19 ani.
Eu mi-am dat seama prea tarziu ca as dori sa am o carieră muzicala,si as dori sa îmi spuneti daca la aceasta varsta ti se mai poate forma vocea (chiar daca trebuie sa muncesti ceva mai mult)?
Eu am o voce foarte groasă si cânt fals,dar cred ca am ureche muzicala (nu pot sa va spun un raspuns sigur ca nu stiu),dar eu cred ca am ureche muzicala deoarece pot sa cant din ce in ce mai sus fara sa sar anumite note, dar la un momendat e c-am chinuit dar aia se rezolva cu vocalize.
Vocalizele e adevarat ca te antrenează si la voce?

Va rog sa îmi răspundeți la amândouă intrebari
Dau funda

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă ești bun, niciodată nu e târziu

"Eu am o voce foarte groasă si cânt fals" - asta dinamitează prima afirmație