| 2008anonim2008 a întrebat:

Imi place foarte mult sa cant la chitara si imi doresc sa avansez cat mai mult. As vrea sa invat sa pun notele pe portativ însă nu am gasit nicaieri ceva bine structurat care sa ma ajute. La scoala muzica era total pe langa orice. In clasele 1-4 cand am inteles ca se invata cum e cu portativele si notele, invatatoarea facea numai mate sau romana, iar in 5-8 cand profesoara de muzica a vazut ca suntem paraleli cu tot ce inseamna nota muzicala, ne-a lasat in pace. Ei bine pasiunea asta a venit mai recent si nu a avut cine sa-mi explice ceva (proful pe care il am acum nu face materie sau ceva si ne pune nota pe nimic)
Asa ca daca stie cineva ceva (articole, videoclipuri etc) care m ar putea ajuta mi-ar fi de mare ajutor.

2 răspunsuri:
| unvecin a răspuns:

Cum mai stai cu chitara? happy

| KlaudyaM a răspuns:

Buna,
Aici este un canal muzical educativ care incepe cu Portativul pe intelesul tuturor!
https://m.youtube.com/channel/UC2LsPnVxQolty_pihi7nE1Q

Succes!