| Sindrex a întrebat:

Salut TPU
Nu inteleg ce inseamna chestia asta
http://www.tabulaturi.ro/acorduri.php?tab_id=8169

adica cum sa cant deodata si tabulatura si sa fac si acordurile...
nu teleg cum se canta... :| va rog. explicati-mi

FUNDA

2 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Si eu va rog acelasi lucru!
Incerc si tot incerc, am vazut multe tutoriale dar nu am inteles nimic nici acolo adica nici nu prea explica bine. Sau poate nu inteleg eu bine.

| dge18 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Z-KcUNGbVgU Aici este un tutorial! M-a ajutat acum inteleg! (Deci liniile alea sunt corzile cum ar fi alea de sus sunt alea de jos la chitara daca canti cu dreapta.) Si numerele sunt freturile de la chitara, fretul 0 adica nu pui nimic pe coarda care o s-o ciupi, 1 adica pui un deget pe primul fret de la coarda, 2 adica pe al doilea fret de la coarda si tot asa, o sa intelegi tu e foarte usor :)) si credeam ca-i greu! Oricum mersi pentru ca m-ai facut sa ma informez!