| anonim_4396 a întrebat:

un sfat din partea celor cunoscatori de sunet(muzica) ma refer la o achizitie pentru diverse evenimente etc.
Un buget Low-Medium.

Intrebarea ar fi sunt ok urmatoarele?
2 buc-Boxe Pasive Behringer Eurolive VP1520, 1000W, 94dB,,, Difuzor de 15", driver de 1.75"
Putere (max.): 1000 W / 8 Ohmi
Banda de frecvente: 50 Hz - 22 kHz

2 buc-Subwoofere Pasive Behringer Eurolive VP1800S,,Difuzor de 18"
Putere (max.): 1600 W / 8 Ohmi
Banda de frecvente: 40 Hz - 200 Hz
Frecventa crossover: 150 Hz
SPL (1 W / 1m): 100 dB

1 buc-Amplificator Audio Behringer Europower KM1700,, 2 x 800W la 4 Ohmi
2 x 500W la 8 Ohmi
1700 W la 8 Ohmi in mod bridge
Astept pareri, despre cele atasate sau pareri de ce anume ar fi ok. ma repet. pentru diverse Evenimente..va multumesc carfe ma ajutati

6 răspunsuri:
| Mircea08 a răspuns:

Orice meserie mai intai se invata. Cand o vei invata vei sti de ce ai nevoie ca sa o practici

| CristianBarbos a răspuns (pentru Mircea08):

Nu e vorba de meserie practic sonorizari si foto video de 6 ani cu scule numai de la DYNACORD. Am cerut pareri cu o fata blanda sa vad rezultatele parerilor de BEHRINGER daca nu cunosti abtine-te.

Răspuns utilizator avertizat