| NimeniDecatEu a întrebat:

Salut, vreau să fac muzică de genul trap nu ce vedeți majoritatea la artiști de acum care sunt mai populari, ideea este ca nu înțeleg cum să găsesc un producător, pe lângă acestea cat costă să faci o piesă cu beat făcut instrumental și ce mai este fără videoclip muzical si pe lângă toate acestea am văzut ca toți artiști au un menager pentru concerte și așa mai departe, cum găsești acei menageri. Mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Intai mergi la o Agentie sau scoala de muzica (locala), ca sa fii testat profesional, sa se vada daca ai voce si stii sa canti, iar acei profesionisti pot lucra cu tine si pot deveni managerii tai, daca ei considera ca tu esti bun, ai voce si ai potential sa canti si sa ajungi cu adevarat cineva.

1 răspuns:
| PaunRG a răspuns:

Salut! Nu contest 100% raspunsul dat de doamna/domnisoara Violetta2022 dar daca vrei sa faci trap nu esti obligat sa faci scoala/liceu cu profil muzical chiar daca inveti teorie muzicala, la un liceu de profil in principal se face muzica clasica iar la unele sectii se poate face popular sau jazz. Vorbesc in cunostinta de cauza deoarece am fost elev al C.N.A "Regina Maria" Constanta iar acum sunt elev al prestigiosului Colegiu National de Arte "Dinu Lipatti" Bucuresti. Daca esti din Constanta te pot ajuta eu cu pasiunea ta deoarece am studio si nu ma refer doar la o pereche de casti o interfata audio si un microfon.Ca sa ma poti gasi mai usor asta in cazul in care vrei sa discutam chiar daca nu esti din oras imi poti da un mesaj pe Instagram @PaunGheto. Astept un mesaj de la tine in care sa putem discuta exact ceea ce doresti sa faci legat de trap.Numai bine!