| oldshetterhand a întrebat:

:)Vreau sa imi iau o chitara acustica pentru incepatori nu foarte scupa dar care sa fie rezistenta...Am auzit ca cele de la reghin sunt foarte rezistente si am gasit aceasta chitarahttp://www.soundstudio.ro/......rd_m44//:D

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Dacă vrei ceva de calitate, nu-ţi lua de la hora. Sunt din reghin şi nimeni de aici nu recomandă chitarele de la hora.

| oldshetterhand explică (pentru wforweirdo):

Merci!happy O sa mai caut atuncibig grin.

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Nu-ti recomand Hora. In primul rand, vrei o chitara clasica sau acustica?
Daca vrei clasica, mai bine nu-ti mai lua. N-au niciun farmec, si daca nu simti putin durere la inceput nici n-are rost sa mai inveti sa canti.
Daca vrei acustica, alegi bine vrand o chitara ieftina. Eu mi-am luat acum 5 luni o acustica Flame CAG 230 BK. Sunt multumit de ea, mi se pare rezistenta si nu se dezacordeaza usor. Singura problema ar fi inaltimea corzilor. In orice caz, e o chitara bunicica si nu foarte scumpa.
Daca vrei totusi ceva de calitate, ia-ti ceva de la Fender sau Takamine. Sau Ibanez, dar la chitare reci nu exceleaza.
Fender si Takamine nu vei gasi prea ieftin. Altceva acceptabil ar fi Aria. Are un amic de-al meu. Sunetul e foarte fain, e mai metalic, pe cand Flame-ul meu suna foarte clar, e mai mult pentru muzica folk.