| George_Lixandru_1997 a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb cat costa o melodie ( versurile unei melodii ) daca vrei sa o vinzi la un artist, adica sa vinzi versurile create de tine care creeaza o melodie. Si ma refer la versuri bune, am super idei in cap, dar mi-e ca o sa creez melodia fara sa am ce face cu ea, cand as putea sa i-o dau altcuiva in schimbul unor bani si sa o ascult cu placere. ( n-am voce ).
In concluzie : Cat costa versurile unei melodii?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de calitatea versurilor și de popularitatea celui care le va cânta.

Altfel spus: încearcă să estimezi câți bani se va face cu piesa respectivă... și cere un procent de vreo 10-30% din profit, părerea mea.

Contează și cât timp lucrezi pentru o piesă. Cere un preț să merite. Dar fă să-i convină și cumpărătorului, că altfel nu merge afacerea. happy

Succes! happy