| Delliric1 a întrebat:

Salutare.
Cine ştie un program cu care aş putea să „scot" versurile dintr-o melodie, rămânând doar cu Negativul / Versurile?

3 răspunsuri:
| alexandruth a răspuns:

Ai putea cu Audacity sa iei cealalta parte a melodiei dupa ce ai impartit-o in doua si ai scos instrumentalul, dar nu va iesi cine stie ce... Poti cauta de exemplu "Melodia mea acapella", adica doar vocea. happy

| Delliric1 explică (pentru alexandruth):

Nu am înţeles partea cu Audacity. Eu vreau să „împart" melodia în două, 1. Insrumental | 2. „Acapella". Merci oricum.

| alexandruth a răspuns (pentru Delliric1):

Mai poti cu virtual DJ. Ia versiunea 7.0 si in mijlocul programului, vei vedea cateva butoane, care au niste "limbi" ca si un ceas, fiecare cu cate o limba. Cel mai jos buton scoate intrumentalul. Dupa ce l-ai scos, inregistreaza melodia (butonul record) cu butonul cu linia aia schimbata. Deci linia e in partea lui 12, adica vertical cu varful in sus, ei, tu o duci vertical cu varful in jos, adica la 6 si esti gata. Butoanele sunt gri, simple. happy