| SaveTheNature a întrebat:

Salutare prieteni. Tocmai am terminat noua mea melodie. Vreau sa va dati o parere daca va place ( ps : nu e rock) -este comerciala. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Știi, sună bine.

Ai talent, să nu te lași.

Ai toată admirația mea.

24 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Îmi place menționezi că nu e rock. Nu îmi dădeam seama.
"Comercială" nu e un gen. Comercială o să fie când o să aibă o casă de discuri, deci nu te supraestima.
Experimentează mai mult cu sunetele și cu versurile și cu structurile melodiilor, pentru că toată lumea o să caute o gură de aer proaspăt în industria repetitivă. Creativitate, mai pe scurt. Baftă.

| SaveTheNature explică (pentru Polaris):

Salut. Am mentionat - ca nu e rock, tocmai pentru a nu avea suprize in care mi se spune, : "nu e pe gustul meu" eu sunt rocker. Adica sa intre mai mult consumatorii de muzica mai comerciala. In fine nu ti-ai dat cu parerea daca iti place sau nu. Sau ce gen muzical e?

| SaveTheNature explică (pentru Polaris):

Oricum multumesc pentru interventie happy

| Polaris a răspuns (pentru SaveTheNature):

N-am idee, o încadrez la pop tipic, genul care se vinde prin România la momentul actual. Ai băgat și un fel de "semi-rap", sau ce-o fi.

| RockNbeer a răspuns:

Din cate observ...hmm,este clar ca ce ai facut tu aici este o opera de arta, continua tot asahee hee

| SaveTheNature explică (pentru RockNbeer):

Da, pai stiu tu deja stii versurile, acum ar trebui macar sa stii finalul. big grin Dar cum iti place rockul imi dau seama ca preferi pagina goala decat sa pun comerciala mea piesabig grin

| RockNbeer a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu ma intereseaza ce gen este, pot sa spun doar ca indiferent ce gen ar fi pot sa imi dau seama cand aud o melodie buna.
Si totusi am o intrebare, pentru ce ai facut melodia asta?
Daca pana si tu recunosti ca este comerciala, se subintelege ca nu are nici o valoare artistica, de ce ai mai facut-o?

| SaveTheNature explică (pentru RockNbeer):

Sa-ti spun motivele:
1- Pentru ca imi place sa cant.
2-Pentru ca e foarte greu sa infiintez un band (pop, pop -rock de ex)
3 Pentru ca e mai usor de promovat.
4 Pentru ca am si nevoie de bani sa imi intretin familia, copilul.
5.Pentru ca majoritatea celor pe care ii cunosc asculta comerciala.
Sincer cand ma pune cineva sa-i fac o demonstratie live, prefer sa cant Hologra, Directia 5, Vita de Vie, Vama veche sau Andreea Bocelli. primesc mai multe aprecieri. Mi-ar placea sa am un band. dar, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

| RockNbeer a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu poti spune ca "imi place sa cant" si in acelasi timp sa spui "pentru ca am nevoie de bani".
Daca tot iti place muzica, nu iti bate joc de ea cu astfel de chestii care se vor a fi melodii, vino cu ceva nou si vei fi apreciat si promovat.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu îmi dau cu părerea, fiindcă nu ascult acest gen muzical.Dar dacă ție îți place, poți continua și persevera în același timp.

| Dariusuu a răspuns:

Așteptăm melodia.

| SaveTheNature explică (pentru Dariusuu):

Am pus-o acum big grin scuze pentru eroare.

| SaveTheNature explică (pentru Dariusuu):

Multumesc!happy

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru SaveTheNature):

Suna ok, dar nu e genul meu. Daca tie iti place, tine-o tot asa.Succes!happy

| SaveTheNature explică (pentru Dariusuu):

Multumesc happy

| Dariusuu a răspuns (pentru SaveTheNature):

Știi, sună bine.

Ai talent, să nu te lași.

Ai toată admirația mea.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pai,si unde e melodia?

| SaveTheNature explică (pentru DarkOrbitMoon):

Am pus-o acum in josul paginii

| Duucu a răspuns:

Pfuu,e genială, mă, mi-a măncat urechea.

| SaveTheNature explică (pentru Duucu):

Asculta acum! scuze pentru eroare

| OOOLEOOO a răspuns:

Frumoasa!

| dracu14 a răspuns:

Ai vazut cum face nicusor de la Braila? cam asta imi venea sa fac cand am ascultat porcaria aia.

| SaveTheNature explică (pentru dracu14):

Bine ca iti cunosc gusturile.happy

| Anonima2o2o a răspuns:

Pai si melodia? thinking