| toomuchvodka a întrebat:

Am nevoie mare de ajutor.Imi puteti spune si mie niste mixere pentru un mic studio sa coste sub 700 ron si sa aiba si efecte incluse?
De asemenea si un microfon bun pana in 300 ron?
Multumesc anticipat

1 răspuns:
| MusicFromAvenue a răspuns:

Deci daca vrei sa faci un home studio doar pentru mixuri si alte cele este bine. Parerea mea ar fi un mixer allen heath zed 10 care este in jur de 900 ron insa merita pentru ca nu mai ai nevoie de placa de sunet deoarece are combatibilitate usb si poate fi folosit ca placa de sunet externa. Daca vroiai un mixer mai ieftin ar fi trebuit sa dai apoi bani si pe o placa de sunet care te-ar mai fi costat cateva milioane si ai fi iesit mult mai scump. Cat despre microfon pana in 300 de ron nu sunt cine stie ce microfoane dar ti-as recomanda microfonul condenser proel LDU147 care este 300 de ron si este foarte bun pentru pretul sau. Un sfat: NU te zgarci la cabluri! Daca vei lua cabluri ieftine vei observa ca vei avea interferente si nu vei fi satisfacut. Bafta in continuare!