| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru cine stie si cunoaste! De curand o sa imi iau o orga casio ctk 1150! Pot canta la ea muzica populara, sarbe, muzica de nunta?

1 răspuns:
| ReZiSTorr a răspuns:

Buna! Ca un impatimit al muzicii populare, iti sugerezi sa nu achizitonezi niciun instrument din gama Casio.Orga de care spuneai tu e pentru copii mici, incepatori, care in cateva luni ti-ar putea sa-ti fie "mica".Am avut si eu o orga casio, dar a fost sub orice critica.Nu poti canta muzica populara, de nunta sau ce mai vrei tu decat la un nivel foarte prost, doar ce se gaseste in orga.Nu poti adauga nimic.Iti recomand sa mai strangi bani sa-ti cumperi macar un yamaha prs 670, dar mai bun ar fi un korg pa300.Eu am un pa600.Numa bine! Si spor la cantat