| BadSirChaos a întrebat:

Salutare TPU, de Craciun am primit o chitara electrica si chiar imi place, acum am de gand sa infiintez o trupa cu cativa prieteni, de ce anume avem nevoie, Vocalist, tobosar, 2 chitaristi, un nume bun si o lansare decenta, dar simt ca lipseste ceva esential, ce anume?

Răspuns Câştigător
| NirvanaGrrr a răspuns:

Basistul/a,pianistul/a, distractia si talentul. Fara bas, muzica nu mai suna chiar asa de bine. Pianistul/a nu trebuie neaparat sa cante la pianul clasic care nu mai trage la public atat de tare, ci la o orga cu efecte care poate inlocui aproape orice instrument sau sunet. Desigur, fara talent nu puteti face nimic, iar fara distractie, placere nu e. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

5 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Abia ai primit o chitara si vrei sa-ti faci trupa?
Stii macar sa o ti in mana? laughing

| BadSirChaos explică (pentru RockNbeer):

Stiu si sa cant partituri dar nu foarte bine, in orice caz, foarte mult ajuta raspunsul tau... nu intleg ce cauta oameni d-astia pe TPU care numa sa critice nu pot sa dea un raspuns folositor, numa sa faca puncte pentru un tricou amarat

| RockNbeer a răspuns (pentru BadSirChaos):

Fi sigur ca critica te poate ajuta mult mai mult decat orice raspuns care-ti creste moralul aiurea.
Cant la chitara de ceva ani,am cantat si in cateva trupe,stiu foarte bine cum sta treaba aici,fi sigur ca vei avea nevoie de mult mai mult decat cunostintele necesare pentru a citi o partitura daca vrei sa faci muzica.
Abia ai primit o chitara si vrei sa-ti faci trupa?
Sti macar sa canti pe un backing track fara sa pierzi ritmul?
Inainte de a-ti face o trupa trebuie sa te gandesti daca esti capabil sa poti canta.
Ia chitara si pune mana si invata sa canti, BINE DE TOT, altfel, iti vei pierde timpul aiurea, valabil si pentru prieteni tai.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Talentul vostru.

| MKK13 a răspuns:

Iti mai trebuie postere sa le pui prin oras, sau pe net un site cu trupa sa vada oameni concerte, melodii Funda?