| anonul a întrebat:

Se poate sa fiu arestat daca descarc muzica de pe internet (fara sa o vand, doar o pun pe telefon)? happy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Omule, te pot aresta daca te prind ca descarci muzica si afla politia da dar atat timp cat nimeni nu stie asta in afara de amici si rude nu ai probleme

5 răspunsuri:
| Aleeeeeeee a răspuns:

Nu cred;)) cum sa te aresteze? descarca muzica de pe site-uri 100 % free sau copiezi linkul melodiei de pe youtube si dai paste aici http://www.listentoyoutube.com/ :)

| Sinedd a răspuns:

Nu o sa fii arestat niciodata in cazul asta! Nu uita...si politia descarca ilegal de pe internet!

| Danasilvia a răspuns:

In niciun caz. Pirateria inseamna sa descarci muzica, sa o pui pe cd (sau dvd, stick etc) si sa o vinzi altora. Daca asc doar tu muzica descaracata nu e niciun pericol.

Daca tot nu ma crezi, ia uite ce zice dex-ul : piraterie, piraterii s. f. (pub.) reproducere și COMERCIALIZARE ilegală (a cărților, casetelor video și audio, a programelor de calculator etc.).

Asa ca nu iti face griji. happy

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Stiu zeci de persoane care fac asta... poate chiar mai multe. De arestat nu prea cred, dar oricum stiu ca nu este legal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim in Romaniawinking totul e free