| AvalohAlyn a întrebat:

Sincer,ce parere aveti despre muzica si melodiile pe care le ascult cel mai des?
Ascult urmatoarii cantareti:Cedry2k(!),Nane(!),George Hora,Guess Who(!),Michael Jackson(!),Voltaj, Holograf, 3 Sud-Est,Vama Veche,Green Day,Queen,Akon,Narcis Iustin Ianau,Andrei Leonte,Tudor Turcu,Adi Gliga(muzica crestina) etc

Imi plac urmatoarele melodii dar mentionez doar foarte putine, catevatonguerivesc inainte(George Hora), Noi doi(Nane feat.George Hora,O sa fie bine(George Hora feat. Puya), Nane-ca o stea, Cedry2k -rugaciune (dar si multe altele),Michael Jackson(You are not alone,Earth Song,Beat it,Heal the World,We are the world,Black or white,Remember the time,Moonwalk(dansul lui), Billie Jean etc)

Ascult muuuult mai multe, de fapt muzica e viata mea e pe locul 2 iar religia e pe primul loc, pe locul 3 e fotbalul.

Ce imi recomandati? Faceti o lista cu melodii recomandate.Va rog din suflet.Merci mult.Sa auzim numai de bine

12 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Paraclisul si ceva acatiste

| Wøodenpints a răspuns:

De ce i-ai pus pe MJ şi Queen în aceeaşi listă cu terminaţii ceilalţi?

| AvalohAlyn explică (pentru Wøodenpints):

Canta bine si ceilalti.Hip-hopul e foarte apreciat in randul adolescentilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observ că multă lume de la categoria asta nu prea face diferenţa între muzică, melodie, artist şi trupă.

Dintre cei enumeraţi de tine, doar Cedry2k, Michael Jackson, Queen, Green Day, Vama Veche, 3 Sud Est şi într-o mică măsură şi Holograf, merită să fie ascultaţi.

Cât despre recomandări, chiar n-am dispoziţia necesară de a căuta din nou, melodie cu melodie pe YouTube, aşa că îi las pe alţii să-ţi recomande ce consideră ei că este mai bun.

| BrokenArrow a răspuns:

Singurii din lista aia pe care chiar merită să-i asculţi sunt MJ şi Queen.
Aşa că tot ce prinzi de la ei.

| Behindyou a răspuns:

Cedry2k(!)Nane(!),George Hora - nu ascult
Guess Who(!) - daca, acolo, in loc de "guess" era "the" imi scoteam palaria
Michael Jackson(!)- That`s what music means.
Voltaj, Holograf, 3 Sud-Est, Vama Veche - O parte din muzica romaneasca de calitate, si o placere sa ii auzi live.
Green Day, Queen - Jos palaria in fata lor, in fata muzicii lor si in fata fanilor lor. Queen o sa fie mereu cei mai mari. Iar Green Day ii urmeaza.
Akon- nu prea ascult eu, dar imi place.

| Danaberciu a răspuns:

Exact așa ceva ascult și eu!

| dyana200311 a răspuns:

Pai eu mor dupa george hor-privesc inainte! asculti muzica de calitate