| RoyJones a întrebat:

Sorry ca am pus intrebarea aici dar cum transform numarul zecimal 2,(35) in fractie ordinara? eu stiu ca se scrie 235/ supra atitea zirouri cite cifre sunt dupa virgula. Dar nu inteleg, este vreo diferenta dintre 2,(35) si 2, 35? Mai in scurt transformati numarul zecimal 2,(35)in fractie ordinara. Dau Fundoaica

1 răspuns:
| ImAgirl a răspuns:

2, (35) = 2 * ( 35 / 99 ) scuze da nu pot face fractii aici big grin sper ca ai inteles happy