| trilulilu_6197 a întrebat:

Stie cineva cantece frumoase si usoare la chitara pentru incepatori, care sa se bazeze in general pe acordurile C, G, D, Em? multumesc.

6 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Rapa, cred ca astea le avea.
Sublime - What I got, toata melodia e D si G.
A fost odata si Parascheva (asta mai are E) de Margineanu.
Si nu imi mai aduc aminte.
Dar oricum daca stii C, G, D, Dm, E, Em, Am, A si niste inflorituri de-ale lor, stii jumatate din toate cantecele din lume. big grin

| flyleaf22 a răspuns:

The pretty reckless - just tonight
http://www.youtube.com/watch?v=h_C203e_t0c
cam tot cantecul e Em, C, G, D
iar la versul Do you understand... este C, G, E, E7
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosu aprins- Luna amara
Avril Lavigne- Nobody`s home
Pink Floyd- wish you were here

| vanessa63425789 a răspuns:

Trilulilu_6197!
incearca sa canti notele in ordinea pe care ai scris-o tu!
chiar iese super!
dar fa asta in ritmul folk!(jjssjs! jos jos sus sus jos sus!)
si mai pune niste versuri

| vanessa63425789 a răspuns:

Pune-le asa
c d g em

| StyX_6781 a răspuns:

Pai ar cam fi! cel mai usor cantec este just tonight zombie si my medicine cantate de THE PRETTY RECKLESSthinking iar de three days grace-pain astea-s cele mai usoare.cel putin pe astea le stiu eu si mi se par usoare pot sa-ti dau si mai grele daca vrei cum ar fi-bvb-knives andpens bc13-2drunk 2drive s.a lista continua daca mai vrei imi spui si-ti dauwinking