| NicklausMikaelson a întrebat:

Stiti Cumva Ce fel de rock este aceasta melodie? http://www.youtube.com/watch?v=x2sd8UMUaIk Daca da. imi mai puteti da melodii de genul aceasta? Lente si frumoase :X

14 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Bună
nigtwish eu zic că, cântă gothic metal
trupe asemănătoare sunt lacrimosa, lake of tears, crematory, within temptation
baftă!

| Wøodenpints a răspuns (pentru FadetoBlack):

Nightwish n-au treabă cu gothic-ul.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

E symphonic metal. NU asculta three days grace, a day to remember, breaking benjamin sau evanescence. Daca iti place Nightwish asculta Epica. \m/

| Raynn a răspuns:

Incearca Within Temptation, Trail of Tears

| Raynn a răspuns:

Eluveitie - A rose for epona
Eluveitie - Slania's song

S-ar putea sa iti placa, desi sunt folk metal.

| DeatHPupp3t a răspuns:

Acesta este rock alternativ cu tenta de hard(daca nu ma insel). poti asculta three days grace, a day to remember, breaking benjamin, evanescence etc. scuze dar nu prea ascult eu genul acesta(sunt cu metal, hard chestii in gen).

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru DeatHPupp3t):

Daca esti cu metal, hard, de ce dracu' asculti black veil brides si three days grace? Poser...

| DeatHPupp3t a răspuns (pentru adulahfaapdoøjadjal):

Ascult si in genul aceloratongue plus ca nu trebuie sa ma justific tie, nu crezi?happy

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru DeatHPupp3t):

Te-ai înşelat.
Big time.

| Wøodenpints a răspuns (pentru DeatHPupp3t):

Nightwish cântă alternativ? De când asta?
Şi nu prea se vede că eşti cu metal-ul, având în vedere ce trupe asculţi.

Nightwish este power metal cu influienţe simfonice. O trupă asemănătoare ar fi Dark Moor.

| AalaBalaPortocalaa a răspuns:

Hei, nu stiu ce fel de rock este melodia, dar uite cateva melodii de genul asta:
van canto- last night of the kings
van canto- lost forever
sad alice said-open your eyes
epica- cry for the moon

| NicklausMikaelson explică:

Deci Lamuritima, dati-mi niste piese ( Cantaret + nume piesa ) si cele mai bune DAU FUNDA

| draguta32 a răspuns:

Poi' three days grace cu melodia never too late' sau 'flyleaf all around me' si este rock alternativ aceasta melodie...

| Derp70 a răspuns:

Nightwish canta gothic metal si alternativ? WOWlaughing Eu stiam ca Nightwish canta symphonic metal...Asculta si tu Epica, Evanescence sau Within Temptation, nu stiu ca nu ascult genul asta de metal dar nu asculta 3days grace sau Breaking benjaminwinking