| AlexBlack a întrebat:

Sunt curios... Cati rockeri sunt in Romania?

29 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Destui,destui...

| AvalohAlyn a răspuns:

Unul si ala cu par scurt si asculta manele in secret.

| CautNume a răspuns:

Numara si spune-ne si noua.

| FadetoBlack a răspuns:

Puţini în comparaţie cu ascultători de alte genuri...

| mona a răspuns:

Foarte multi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu vrei sa ma apuc sa ii numar?! Dupa parerea mea pot spune doar ca sunt multi si atat.

| Zabbyel a răspuns:

Destui cat sa umple cu usurinta 1stadion

Răspuns utilizator avertizat
| Salahadin73 a răspuns:

Mult prea putini.Venind vorba, prin Romanica nici celelalte genuri(blues, jazz, reggae etc etc) nu sunt foarte ascultate.

| BrokenArrow a răspuns:

Http://www.top-gun.ro/ro/produse-show-room
Alege-l care vrei. Fac eu cinste :))

| Solsagan a răspuns:

Şi vrei să afli de pe TUP asta? Faci prezenţa aici, ca să afli câţi ascultători de muzică rock sunt într-o ţară cu aproximativ 19 milioane de locuitori? Retard.

| RandomGirl a răspuns:

Chiar crezi ca toti rockerii din Romania sunt pe TPU?

| Aneke a răspuns:

Sunt si eu prezenta \m/ happy.

| AlexBlack explică (pentru Aneke):

Ma bucurr happy. \m/

| Aneke a răspuns (pentru AlexBlack):

happy

| IAmAFreak a răspuns:

Eu sunt aici big grin dar in mare nu stiu :s si eu ma mai intrebam, mai ales ca am unii colegi care se dau 'rockeri' si cand colo ii vezi cantand si dedicand manele straight face la noi la ora de muzica e razboiul genurilor, avem de toate straight face
In fine, rock 4ever

| QueenOfSpades a răspuns:

Oh, că tu însuţi eşti mare rocker.

| PurceluAtomic a răspuns:

D-aia care fac sau d-aia care nu fac baie?

| KristalPop a răspuns (pentru PurceluAtomic):

Ce-i cu preconcepţii astea comunistoide, porcule?!
Nu mă voi strădui să-ţi comentez prea mult opiniile deoarece este evident că nu-ţi vezi propria ogradă.
I-ai verificat tu personal pe toţi să confirmi acest lucru?

| ChocolateFantasy a răspuns:

Uhm..adevarul este ca multi, daca asculta 2-3 melodii rock se cred rockeri.Ca si in alte genuri, daca stie o melodie de la Eminem, sau isi pune un batic cu sapca, inseamna ca e hip hoper.Nu este adevarat.Rockeri in adevaratul sens al cuvantului cred ca sunt putini..na,si eu ascult rock, dar imi place si dubstep, imi place si pop-ul, cam orice gen (IN AFARA DE MANELE), dar nu pot sa ma consdier rockeritza...Deci ca sa-ti raspund, cred ca sunt putini cu adevarat in Romania.

| AlexBlack explică:

De cee?!

| Wøodenpints a răspuns (pentru AlexBlack):

Când văd cât de mulţi se cred rockeri, şi ce căcaturi au în playlist...

| IAmAFreak a răspuns (pentru Wøodenpints):

Asta inseamna sa ma impusti si pe mine? x_x da ce-o facusi? :]]
Am un playlist normal, chiar daca e putin mai mult Dir en grey -.-' (imi place Japonia love struck) La tine cum trebuie sa fie un playlist bun? :s

| Regen a răspuns:

Vazusem aceeasi intrebare undeva pe Facebook, pe pagina Metalhead, daca nu ma insel. Erau dubios de multi oameni ce se considerau rockeri, dar abia daca stiu 2-3 melodii cap-coada.
Ma rog, cert e ca nu conteaza cati sunt, atat timp cat fiercare persoana ce abordeaza acest stil traieste muzica la maxim si e sincer cu el insusi!
O zi faina!