Întrebare recomandată | Anisoara0anutza00123 a întrebat:

Sunt o ciudata daca la 14 ani imi place muzica clasica?

Răspuns Câştigător
| Vans a răspuns:

Dacă astea-s standardele, atunci sunt o ciudată de prin clasa a 3-a.

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Doar eşti. : )

| onasis1961 a răspuns:

Nu deloc, esti o fata culta! Bravo tie!

| wolder a răspuns:

Muzica clasica poate fi ascultata la orice varsta.
Nu iti face griji este ceva firesc sa avem preferinte in materie de muzica.
gusturile nu se discuta

| RockNbeer a răspuns:

Yep,daca ai fi avut 15 n-ar fi fost o problema, dar daca ai 14, ii grav.

| Furculingură a răspuns:

Defineşte " ciudată ".
Eu nu cred că poţi numi un om ciudat doar pentru că ascultă un anumit gen de muzică.

| 0rlando a răspuns:

Atâta timp cât nu dezvolți o obsesie, e OK.
Mie de exemplu îmi place muzica de pian foarte mult, sau de chitară, fără voce, fără alte instrumente, unplugged.
http://www.youtube.com/watch?v=CvFH_6DNRCY

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, si mie imi place.

| Fatamuntilor a răspuns:

Categoric NU.Si eu am inceput sa ascult muzica clasica cand eram de varsta ta.
Gusturile nu se discuta...

| Duucu a răspuns:

Da,esti cam ciudata...

| Cameliapantiru a răspuns:

Sigur ca nu! Dimpotriva, felicitari pentru preferinte! Si eu ascult muzica clasica inca din adolescenta. In plus, sa nu te simti niciodata prost datorita optiunilor tale pentru un anumit tip de muzica/de lecturi, pentru un hobby al tau, pentru stilul vestimentar caracteristic, pentru preferintele alimentare. Fiecare persoana e diferita si unica, are propriile pasiuni si stii cum e, gusturile nu se discuta.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Inseamna ca esti pasionata si cunoscatoare de muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudată? Poate nebună...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altele de varsta ta, au si copii, iar tu te crezi ciudata din cauza unui gen de muzica? happy nu scumpa nu esti ciudata, daca tie iti place asta e :***

| TheAvenger a răspuns:

De ce să fii ciudată? Eu am 16 ani (fără 2 luni) și îmi place muzica clasică. confused

| contαbαndonαt a răspuns:

Nu, in schimb e penibil sa te gandesti ca e ciudat sa asculti un anumit gen de muzica, oricare, si indiferent de varsta.
Uite, vezi ce influente negative a avut societatea asupra ta? Mai nou, simplul fapt ca asculti un gen de muzica mai invechit te face ciudat? Ce mai gogomanie, superficialitate cat cuprinde.

| andipd a răspuns:

Nu asculta ce spun alți! Fiecare ascultă ce vrea și ce îl face fericit!
Dacă simți că acest gen de muzică te calmează, te face fericită și te ajută nu văd cu ce te-ar face ciudată!
Tot respectul meu că asculți un gen de muzică mai special!
Și eu am tot 14 ani și ascult muzică electronică. E un gen de muzică care m-a schimbat total, chiar dacă este ascultat în general de adolescenți mai mari si adulți! Am fost mereu criticată din cauza acestui lucru, dar mie nu mi-a păsat și am ascultat în continuare!
O zi bună îți doresc! happy

| sofstatics a răspuns:

Doamne iarta-ma! In nici un caz! Eu sunt obsedata de colindele de craciun de pe magic fm.laughing Muzica clasica ascult si de aia.laughing Fiecare cu gusturile lor.

| LizGreen a răspuns:

Bună! Nu ești ciudată deloc. Genul ăsta de muzică îți place ție și asta e... În plus muzica clasică este muzica adevărată pentru că n-are versuri. Melodiile cu versuri sunt comerciale. Deci, bravo ție!

| Lungu_Florin_1993 a răspuns:

Nu ar trebui sa te simti ciudata findca iti place un anumit gen de muzica, mai bine spune-le celor care cred ca esti ciudata ca esti mai matura decat ei.

| mariaelenoiu a răspuns:

Erai aiurea daca ascultai manele

| francmasonu a răspuns:

Nu, nu esti. atata timp cat nu devii obsedata doar cu muzica clasica.
in principal e OK, in comparatie cu multi de varsta ta.

| GustDEportocala a răspuns:

Sigur ca nu. Gusturile sunt impartite happy Poti asculta orice gen de muzica, insa sa nu abuzezi de el, e bine sa te impaci cu mai multe.

| Nastyka777 a răspuns:

De ce anume ciudata?
Nu,,, e bine,,,dar tie cred ca ti se pare cee vor zice prieteniii!
Totul va fi bine,, eii ar trebui sa te primeaska asa cum tu esti,,,, si chiar in asta nu este nimic rau,,, crede-ma am trecut si eu prin multe,,,,,
NU IMPORTA CE FEL DE muzicaA ASCULTI,,, IMPORTANT CE FEL DE OM ESTI SI CUM VEI AJUNGEE!
O zi buna tie!laughing))