| UserulDinAnonimat a întrebat:

Știu că sunt oameni pe aici care țin să îl compare, în fața fanelor JB, pe Justin, cu trupe legendare de rock.
Nu am nimic cu asta. Și eu ascult foarte mult muzică rock și fără îndoială este unul din cele mai bune genuri muzicale.
Dar mă deranjează faptul că și muzica pop este destul de neapreciată și criticată. În afară de faptul că acum muzica pop este de r4h4t și extrem de comercială, există nume care au făcut istorie în muzică, nu numai în muzica pop, cum ar fi Michael Jackson, Madonna, Whitney Houston, Tina Turner, Céline Dion și încă câțiva, dar totuși nimeni nu-i oferă ca exemple în lista cu "Ce ar trebui să asculte cei ce ascultă muzică proastă, ca să se limpezească la minte".
Și totuși, muzica pop [inclusiv cea de calitate, care s-a născut în anii '70-'80 și a murit prin 2000] este văzută atât de prost doar fiindcă acum "muzica pop" reprezintă Justin Bieber?

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Eu sunt un mare fan al muzicii rock, dar ascult și pop.
Cel mai vechi de 2005.

Eu îl dau exemplu și pe ăla, dau exemplu orice muzică bună în fața căcăciosului ăluia. Dar majoritatea dau exemple din rock deoarece rock-ul se află la opusul extrem față de Justin Bieber, pentru a face comparația mai evidentă. Înțelegi?
Baftă

4 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

@Edd Al dracu' de tampita comparatie laughing au facut aia. Ce prostie...

| EnterSandman a răspuns:

Faci o mare greseala,nu este nimeni in stare sa il compare pe JB cu o trupa legendara de rock, ori care ar fi aia straight face
si nimeni nu da ca exemplu pe Madonna sau Michael, pentru ca ori cum toata lumea ai cunoaste...si sunt convins ca toata lumea a auzit de Michael sau Maddona laughing, si au auzit macar o melodie de la cei 2.

| Edd_4925 a răspuns:

You know what? si eu ascult rock, dar asta nu inseamna ca genul asta de muzica e cel mai de calitate. pot sa zic de exemplu ca maneaua e muzica proasta, dar doar din punctul meu de vedere. ideea e ca ce iti place tie nu inseamna neaparat ca e bun, ca e pe placul tuturor. parerea mea e ca fiecare e liber sa asculte ce vrea. atata timp cat nu imi bagi pe gat un gen muzical pe care nu il suport, e ok. apropo de asta, chiar ieri am descoperit ...nici nu stiu cum sa o numesc: http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Uite pisi poate ca iti place rock-ul si ce?! Asta inseamna ca noua fanilor nu trebuie sa ne placa JB sau altii? Uite imi place si mie rock-ul da mai mult JB Rihanna, miley cyrus...deastea sunt in tineretul de azi capisco!?!?!?!?!?