| WhiteWolf7 a întrebat:

Toti rockeri au auzit de heavy, trash, death, black, industrial metal si asa mai departe, dar cati din acestia de pe sait au auzit de doom metal? Pentru cei care chiar nu au auzit niciodata despre ce vorbesc, uitati aici niste linkuri: http://www.youtube.com/watchv=MgGClkwAQiY&feature=relate d

http://www.youtube.com/watch?v=N0GKHZIN5TA&feature=relat ed

www.youtube.com/watch?v=rUKzQLrdo1A&feature=related

www.youtube.com/watch?v=wfwOgxQK_vY&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=sgzIzvlXCtU&feature=relat ed.
Iar cei care deja scultati doom, ce trupe va plac si stiti, eu stiu doar 4:Candlemass, Cathedral, Pentagram, Krux.
Si ca sa fac intrebarea definitiva... Cei care ascultati doom, ce trupe cunoasteti, iar cei care inca nu o faceti, cum vi se pare subgenul, si trupele de mai sus?

10 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Cum sa nu auda? Mi se pare putin ciudat, plus ca in Romania se asculta destul de mult, din cate cunosc.Trupe multe si bune gasesti pe www.rateyourmusic.com, trebuie doar sa stai sa cauti.

| Bogdanux a răspuns:

Bine ai facut atunci smug.

| WhiteWolf7 explică:

Intr-adevar dragos, dupa cum vad eu ca s-a dat al doilea raspuns.Ok, cand faci rost sa-mi dai.

| WhiteWolf7 explică:

Nu, de alta Bogdan, doar ca din cate am observat, si cam de un an de cand sunt eu pe acest sait, nimeni nu a zis niciodata nimic de doom, si m-am gandit sa aduc eu in discutie genul.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Mai toti rockeri au auzit de asemenea si de doom metal, nu stiu cat asculta...dar poftim:http://www.youtube.com/watch?v=C3PKrteOW2E
nu e doom?

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Si app ma intrerupsesei din Guns N' Roses-Paradise Cityhappy!

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Sau din Iron Maiden-Fear Of The Dark!

| Narcis2007 a răspuns:

Eu ascult draconian...

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Mie nu imi place acest stil! Este prea... fara viata sa ii spunem!

| 5a a răspuns:

Nu ascult acest stil, ascult folk metal si industrial metal de exemplu ( Rammstein, Pain )