| ThatWeirdFuck a întrebat:

Trupa ta de rock / metal preferata?

61 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Hmm, una singură? Grea decizie...
Aș zice "Metallica". Dar la fel de bine poate fi și "Led Zeppelin", "Nirvana", "Scorpions", "Queen"...

| Dumnezău a răspuns:

De rock, Pink Floyd, Pearl Jam sau Soundgarden.De metal, Sepultura sau Dream Theater. Apropo, mi se pare mie sau la avatarul tau e Jared Leto?

| ThatWeirdFuck explică (pentru Dumnezău):

Spre rusinea mea, habar n-am daca e Leto sau nu. Mai degraba este o copie fidela, fiindca poza este luata de pe DeviantArt.

| Holocaust a răspuns:

N-am aşa ceva.Sunt câteva trupe pe care le ascult ceva mai des,printre care:Black Sabbath,Stoned Jesus,Burzum,Minor Threat,The Exploited, Rammstein, Iron Maiden, The White Stripes, Misfits, Death...

| IMC90 a răspuns:

Nu pot face un top, sunt prea multe care ar merita primul loc...
Unde mai punem ca metalul se imparte in foarte multe subgenuri, fiind el insusi un subgen al rockului.

Rock: Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, Queen, Black Sabbath (poate si ZZ Top). Astia sunt ''Titanii'' sa le zic asa.
Metal: Black Sabbath, Led Zeppelin si apoi Ozzy Osbourne (in cariera solo) au inventat practic heavy metalul si i-au inspirat pe toti care au urmat; Iron Maiden/Judas/Motörhead (New Wave); ''the big 4'' ai trash metalului: Metallica, Slayer, Megadeth si Anthrax. Sepultura, Pantera, Testament, Kreator (trash metal); Theatre of tragedy, My Dying Bride, Therion (mai ales Vovin), Tiamat, Nightwish, Sirenia, Lacuna Coil, Within Temptation, Lake Of Sorrow, Type O Negative, Cradle of Filth (gothic si/sau symphonic); Manowar, Godsmack, Black Label Society, Dio, Quiet Riot, Alice In Chains, Kiss, Helloween, etc (tot heavy metal);
Dupa grunge nu m-am omorat niciodata, desi este un subgen extraordinar de laudat. Totusi, merita amintite Nirvana, Pearl Jam si Soundgarden;
Nu Metalul chiar mi s-a parut dezamagitor, dar este destul de bun pentru ''incepatori''. Cateva exemple : Korn, Disturbed, Linkin Park, Limp Bizkit.
Si, daca am vorbit despre Grunge si descendentul sau Nu Metalul, putem reaminti si de Alternative (ca e bagat in aceeasi oala). Exemple ar fi Deftones si 3 Doors Down.

Peste tot, ordiena a fost aleatoare.

Sunt foarte multe de mentionat, ce am scris mai sus e asa... la foc automat, dar nu am amintit nici macar 5% din ce trebuia amintit (as sta pana maine). Am incercat sa tratez ce mi-a placut mie mai mult (heavy, trash, gothic si/sau symphonic)
Niciodata n-am fost rocker pur-sange, desi a fost genul muzical pe care l-am ascultat predominant (in special in liceu). Chiar daca eu nu indraznesc sa ma numesc roker, observ ca multi se cred deja vedete rock (nu rockeri) desi sunt pamant in materie de orice tine de acest gen muzical straight face

Si, inca o mentiune : Majoritaea rockerilor ''veterani'' refuza sa dea numele de Metallica cand schimba opinii. Parerea mea este ca Metallica bate orice tine de trash metal prin primele lor 3 (hai 4 albume). Daca continuau cum au inceput, erau probabil cea mai buna trupa din istoria rockului post 80'.

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Megadeth

| CautNume a răspuns:

Evanescence

| thegatekeeper a răspuns:

Am cateva pentru fiecare gen de rock/ metal pe care il ascult.

Thrash: Megadeth si Slayer
Death (melodic): Children of Bodom si Kalmah
Heavy: Iron Maiden
Hard rock: AC/DC, Kiss si Led Zeppelin
Industrial metal: Rammstein
Folk metal: Ensiferum si Korpiklaani
Black metal: Mayhem si Satyricon
Glam metal: Motley Crue si Guns n' Roses
Progressive rock: Pink Floyd
Psychedelic rock: Jimi Hendrix
Grunge: Nirvana si Pearl Jam
Gothic metal: Moonspell
Alternative rock: Sixx am si My Chemical Romance
Simphonic metal: Nightwish

| FadetoBlack a răspuns:

Bună.
Sunt foarte multe, una preferată nu am.
Metallica
Iron Maiden
Skid Row
Megadeth
Slayer
Aman Amarth
Queen
Amorphis
Black Label Society
Enisferum
Lake Of tears
Nightwish
etc...

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Rock: The Rasmus
metal: Eluveitie si In Extremo
dark wave: Black Tape For A Blue Girl
house ca tot ma preseaza oamenii apropo de avatar: Dj Tiesto

| RockNbeer a răspuns:

Trupa de rock,cred ca ar fi Led Zeppelin
iar de metal,aici chiar nu pot alege doar una laughing
Megadeth,Metallica,Iron Maiden,Slayer, Destruction, Testament, Amon Amarth, Black Sabbath etc etc etc.

| Madalina285 a răspuns:

Marylin Manson.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu pot spune doar una pentru ca ascult multe trupe. Printre preferatele mele sunt : Amon Amarth, Slayer, Satyricon, Megadeth, Hammerfall si Korpiklaani.

| vladdd16 a răspuns:

Linkin Park! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe primul loc se află Nirvana, însă am mai multe trupe preferate.
-Alice in Chains
-Pearl Jam
-Lake of Tears
-Amorphis
-Ensiferum
-Megadeth
-Testament
-Motörhead
-Black Label Society

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metallica, Led Zeppelin, Lordi, Dio, Disturbed, Marylin Manson, Rammstein, Nirvana, Guns n roses, Depp Purple-mai ascult multe altele dar astea sun principalele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doua trupe preferate :
-Ghost
-Metallica

Ascult mai multe trupe, dar nu prea le-am mai dat atentie

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Avenged Sevenfold - heavy metal.

| Aneurysm a răspuns:

Rock: Nirvana, Led Zeppelin, Alice in Chains
Metal: Slayer, Sepultura, Metallica, Megadeth

Also
symphonic metal: Sonata Arctica, Nightwish
folk metal: Korpiklaani, Eluveitie
şi black metal: BURZUM (yaay) şi Gorgoroth.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu am doar una preferată. Sunt prea multe.

| ThatWeirdFuck explică (pentru Zeflemitoarea):

Name a few.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru ThatWeirdFuck):

Metallica
Megadeth
Motorhead
Destruction
Kampfar
Arkona
Eluveitie
Nirvana
Shark Island
Alice Cooper
Queen
Black Sabbath
AC/DC
Lordi
Otep
Dio
Burzum

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru ThatWeirdFuck):

Ale tale care sunt?

| ThatWeirdFuck explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Megadeth, Slayer, Meshuggah si Darkthrone imi plac cel mai mult. Mai ascult si industrial de genul Rammstein, Manson sau Oomph!, cateodata si folk metal.

| SkizoMetal a răspuns:

Am prea multe. Îţi pun aici câteva:
Iron Maiden
Slayer
Bullet For My Valentine
Nirvana
Amorphis
Pantera

| amiX a răspuns:

Black veil brides

| hellchild a răspuns:

Three days grace
AC/DC
bullet for my valentine
epica

| CausingCatastrophy a răspuns:

Slayer(the best),Metallica, Megadeth, Black Label Society, Iron Maiden, Children Of Bodom.

| PunkieMuff a răspuns:

Pai am multe trupe preferate: Iron Maiden, Metallica, Truda, Cargo, Dimmu Borgir, Slayer, SlipKnot, Rammstein, Black Sabbath, Death, Korn, Lamb of God, Motörhead, Cannibal Corpse, AC/DC, Megadeth, Pantera, System of a Down, Judas Priest. love struck

| Prototypul a răspuns:

Linkin Park ( always )

| CristiAndrei a răspuns:

Metallica

| RedHots a răspuns:

Cred ca preferata este Metallica, dar imi plac foarte mult si Nirvana, Iron Maiden, Slayer, Evanescence, Black Sabbath, Led Zeppelin, Scorpions, Queen...

| xDavidxX a răspuns:

Suicide Silence :X si Hatebreed

| xDavidxX a răspuns:

Uite ce ascult eu happy suicide silence,hatebreed,mnemic,saliva,rob zombie,decapitated, cannibal corpse dark funeral, chimaria, the ghost inside, obey the brave, disturbed happy vad ca pe aici sunteti incepatori happy si asuclati nashpeturi ca am vaqz ce trupe ati scris laughing tate trupele ce leati scris voi is batute cu caapu laughing vad ca sunteti juniori eu is cls a 8 laughing si merg zilnic in club de rockeri merg pestetot in tara la concerte laughing

| ThatWeirdFuck explică (pentru xDavidxX):

Esti foarte "roacăr" si foarte modest pe de-asupra. Ma doare pe mine in c*r ca asculti Decapitated si Dark Funeral daca nu te porti respectuos. Si eu ascult metal, de la thrash la black, dar nu ma apuc sa jignesc si sa-mi bat joc de ochii cititorilor cand citesc "asuclati nashpeturi".

| RockNbeer a răspuns (pentru xDavidxX):

Ma inclin in fata ta maiestre laughing.
Crezi ca esti singurul care merge la concerte si in baruri de rockeri?
Un sfat, lasa rock-ul ca nu este de tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xDavidxX):

Mulţumesc pentru că ai dat startul unei noi postări pe blogul meu.
Şi moarte lentă îţi doresc!

| xDavidxX a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat staru ca so fwt pe matha copil scos din gunoi muriuar matha in timp ce o fwti

| Woodenpints91 a răspuns (pentru xDavidxX):

Îi asculţi pe lătrăii ăia de suicide silence şi le spui altora că-s începători?
Păi,hai că-ţi spun eu cum stau lucrurile. Tu abia ai descoperit rock-ul, şi ai impresia că extreme metal-ul este apogeul acesei muzici.
Nu te mai lăuda că mergi în baruri de rock, de obicei ăştia ca tine sunt daţi afară în şuturi de către barman, după ce încep să deschidă gura.
Nu mă mai leg de româna ta, că probabil nici nu ştii ce-i aia.
Eşti motivul de jenă al unui rocker.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xDavidxX):

Crezi că nu voi putea dormi la noapte pentru că vrei tu să o f.uţi pe mama, sau ce drac.u ai scris acolo? Fii serios! Sau te aşteptai să sar în sus că m-ai înjurat de mamă? Aşa trebuia să reacţionez?
Nu dovedeşti că eşti inteligent prin modul ăsta de exprimare. Dovedeşti doar contrariul.
Te-ai făcut grav de tot de râs, spunându-le celorlalţi că habar nu au ce ascultă. Te vei face în continuare. O să îţi trimit link-ul după ce scriu o postare despre tine.

Şi vezi că dai examen anul ăsta. La română îl vei pica cu siguranţă.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru xDavidxX):

CHIMAIRA nu chimaria for God sake!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RockNbeer):

Ma dar lasa-l.nu va certati
ti-am zis eu ca judeci dupa aspect

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru xDavidxX):

Nu injura ca te dau astia afara de pe TPU

| CausingCatastrophy a răspuns (pentru xDavidxX):

Stii ce? ...lasa-te de rock, si mai bine asculta house, esti cam praf.Plus ca ai si vocabular de cocalar gay si retardat, mai treci pe la orele de romana, si oricum, cine esti tu sa ne spui ce e aia muzica buna si ce melodii nu sunt "nashpeturi"? GTFO.

| RockNbeer a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

De ce sa nu ma iau de el?
Nu stiu tu, dar eu sincer m-am saturat de specimene de copii
care cred ca daca asculta Canibal Corpuse sau Dark Funeral deja sunt cu un pas inainte tuturor, sunt "evoluati", ai de pulicica lor de batuti in cap laughing

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RockNbeer):

Cenzureaza-te ca iei suspendare.fii atent ca eu nu ma iau de tine dar sunt altii care abia asteapta sa te vada ca injuri.te rog

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RockNbeer):

Mai si eu ascult Black Veil Brides si Avange Sevenfold si s-au luat de mine ca sunt poserita.pana la urma fiecare asculta ce vrea.cat despre aerele de rocker, non rocker lasa-i ca isi cauta cearta.pana la urma certurile astea nu fac decat sa limiteze grupul de prieteni de pe aici. ceea ce cred ca nu vrei.sau daca nu iti pasa cearta-te

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RockNbeer):

Si eu m-am saturat sa va vad pe toti ca ascultati aceleasi chestii si de aia incerc sa mai pun o intrebare care sa va mai scoata din amorteala.dar nu iau de nimeni.fiecare face ce vrea

| RockNbeer a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Nu sunt eu in masura sa iti comentez gusturile muzicale si nici nu comentez, pentru ca nu ma intereseaza, dar uneori nu ma pot abtine sa nu ma iau de un ascultator de Tokyo hotel sau Black Veil Brides pentru ca mi se par niste trupe sub nivelu mari, nu mai vorbesc de house sau alte genuri electronice care deja nici nu le mai cataloghez drept muzica, in cazul asta ignor intrebarile de genul asta...

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RockNbeer):

laughing thank you

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru xDavidxX):

Ce suferi, vb ta sa m.or eu de nu pfui ce ne-ai spart la nas cu figurile tale.si eu sunt mai 'tru' ca tine

| splitt a răspuns (pentru xDavidxX):

Da?! esti in clasa a 8-a?! vai puiu' mamii ce mare te-ai facut! mai roachere, esti un cretin( ma simt bine cand spun adevarul), esti roacher' numa' sa fii diferit, probabil ca daca iti pune cineva deep purple vei spune asa : cine-s astia? lalaiala de ****, schimba domle' baga si tu un suicide silence aia e meserie ca eu d'alea vreau sa ascult cand voi fi mare si voi putea asculta suicide fara sa ma prefac ca-mi plac. domle' esti un jeg si te rog sa ma insulti, cu bine!

| CautNume a răspuns (pentru xDavidxX):

Tare inteligent mai esti...
Dar cum naiba ai ajuns tu pana in clasa a 8-a fara sa fi in stare sa scrii trei randuri cat de cat corect?

| Aneurysm a răspuns (pentru xDavidxX):

Ok, trebuia s-o spună cineva.
HĂ?
Omule, eşti un incompetent cât Calea Lactee. Se vede că nu le ai cu rock-ul, du-te la Guţă. Stai. Mai bine du-te şi spânzură-te!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru anonim_4396):

Iarta-l ca nu stie ce spune.i-am vazut intrebarile si raspunsurile. zici ca e fetita de clasa a5a care isi cauta prieten.nu are habar cu ce se mananca rockul si nu o sa aiba

| SkizoMetal a răspuns (pentru xDavidxX):

Bă pu.lă cu ochi. Lasă-te. Pe bune, te faci singur de râs. Mai bine asculţi muzică comercială şi gata, că se pare că eşti la fel de cocalari ca şi ăia. Şi cum naiba eşti în a opta dacă nu ştii nici să scrii?