| heroforyou a întrebat:

Unui cantaret cine ii stabileste concertele, cine ii compune melodiile? ce fel de contract trebuie sa semneze cu managerul, cu casa de dincuri? cum ajung ei sa scoata videoclipuri etc, da-ti-mi si mie informatii va rog, ma intereseaza, ofer si funda daca vreti

3 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Un impresar happy

| RamiFlore a răspuns:

Cand vrei sa iti incepi o cariera muzicala, ai nevoie si de un impresar/manager, o persoana care cunoaste lumea mondena si te poate ajuta sa te lansezi. El iti programeaza concertele, aparitiile tv, etc.
Cine ii compune melodiile? Ori cantaretul singur ori plateste un compozitor.Videoclipurile la fel, platesti o suma de bani unui regizor si intregii echipe ce se ocupa ca el sa iasa cat mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai un impresar sa dai concerte la cluburi de adolescenti si du-te la studiouri de inregistrare si sa ai o trupa