| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Am si eu o intrebare pentru cei care asculta toate tipurile de rock sau poate chiar asta. Am vaz in urma cu ceva vreme de mai multe ori, dar i-am uitat numele. Ideea era ca este un videoclip la o piesa cantata de o trupa de baieti iar videoclipu incepe cu prim-planul solistului cantanta la un microfon pe suport de pe o scena de lemn camera fiind cam la nivelul curelei lui de la marginea scenei iar el incepe sa cante aplecandu-se inspre camera cu suportu cu mcrofon cu tot. Piesa avea nume gen Gas - Gasoline ceva de genu, dar cum Gasoline ii nume de piese cantate de mai multe trupe nu mai stiu care e. Tin sa amintesc ca videoclipu era alb negru si parca se intampla in ani 50-60-70. Inceputu videoclipului ii destul de alert sa zic asa, dar piesa e un rock ( mediu in intensitate ) nu e deala soft dar nici zgomot in care nu intelegi nimic. Sper ca macar descriind povestea videoclipului sa va amintiti. Videoclipu arata povestea unei fete din ani mai sus precizati care merge la un magazin gen aprozar ( cu de toate ) si iese de acolo cu o punga mare de hartie maro in care sunt cumparaturile si trece pe langa o alee dintre blocuri ( alee tipic americana unde se vand drogurile etc ) iar acolo sta masina ascunsa, masina tipic americana clasica ( genul asta http://www.desktopextreme.com/photos/Pontiac_GTO_1967_32 5200555549PM417.jpg ) in intuneric, iar dupa ce fata trece aprinde farurile ( ca si cum un monstru s-ar trezi la viata ) si incepe so urmareasca pe fata pe sosea ( dealungul rutei fetei ) iar cand fata vrea sa treaca strada masina in loc sa opreasca sau incetineasca accelereaza si o loveste pe zebra, si asa se termina videoclipul :D. Ador foarte mult piesa si videoclipul deci cine stie sa-mi spuna pls :D Mai multe detalii nu-mi amintesc dar sper sa va amintiti careva :D Ms Anticipat

1 răspuns:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Ah, in sfarsit mi-am amintit niste versuri si am gasit piesa, ii vorba de Anthrax - Fueled :D http://www.youtube.com/watch?v=9LmFHLcN8Nw