| Poinsettia a întrebat:

V-a placut Eurovision-ul de anul asta? Care au fost melodiile voastre preferate? Merita Germania sa castige? Chestii interesante, pareri, observatii... le astept.
Mie mi-au placut foarte mult Cipru si Danemarca.

11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mi-a placut melodia Islandei precum si a Albaniei.Si sa nu uitam Romania care a avut o piesa buna.Germania nu merita sa castige, merita sa se claseze sub noi dupa parerea mea.Sunt mandru si fericit de locul obtinu de Romania. Putem sa speram candva ca vom castiga si noi Eurovisionul.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Mi'au plăcut Turcia.Nu m-am uitat la Eurovision dar le'am găsit toate pe youtube. Şi Germania au cântat bine. Şi Moldova au fost iar draguţi.

| UNfriendLY a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult Moldova. ascult melodia alora de vreo 2 zile incontinuu laughing, incidentul cu cei din Spania a fost amuzant, hehe, Romania locul 3. e foarte bine, sincer melodia la aia din Germania e o panarama, e draguta ea si are accentul amuzant cand vorbeste in engleza, si cred ca pe motivele astea 2 a primit si voturi... influetenele geo-politice au fost prezente ca de obicei, sincer mie imi pare rau ca nu le-am dat moldovenilor 12 pcte happy

| diana a răspuns:

Mie mi-a placut Serbia si Turcia.
Mi-a mai placut si Franta pentru ca nu au avut nici o emotie, s-au simtit bine. http://www.youtube.com/watch?v=cqpFUVAEhn8
Cat despre Germania... A avut o melodia draguta dar cred ca au fost altele si mai bune.
Romania au avut o melodie foarte frumoasa.

| judgement a răspuns:

In primul rand, felicitar ROMANIA, a facut ceva frumos, piesa a fost chiar una de eurovision...chiar meritau locul 3...

piesa germaniei nu este exceptionala, dar nu trebuie uitat ca este cam ce se asculta mai mult la ora actuala, daca o asculti de 2-3ori incepe sa prinda... sa zicem ca meritawinking

oricum la euro, factorul geo-politic este cade foarte greu, asa ca pana nu vom avea ceva de dat sa nu speram la mai mult...

Citez comentatorul de aseara Eurovision 2010 = cronica unei victorii anuntatewinking

| KidDu` a răspuns:

Si mie mi-a placut de cipru;-x
Dar cel mai mult de romania
Germania nu merita sa castige oh go on!

| PrivateGod a răspuns:

Da a fost un eurovision bun!
Melodia Turciei mi-a placut cel mai mult si melodia noastra care, in comparatie cu a altor tari, a fost foarte reusita!
Germania, sincer, nu merita sa castige. Piesa nu a fost atat de stralucita dar asta e=]. La punctajul tarilor, in procent de 70%, s-a tinut cont de asezarea geografica si politica=]. Totusi a fost o supriza faptul ca Romania a oferit 12 puncte Danemarciei, care a avut o piesa destul de interesantabig grin

| Peto a răspuns:

Nu cred ca merita Germania sa castige chiar nu a fost o melodie foarte buna :-l si eva rivas- apricoat stone si safura- drip drop dar si paula si ovi-playing with fire au fost niste melodii mult mai bune decat Germania.

| 3u a răspuns:

Da mi-a placut melodiile.Nu, nu merita sa castige mie nu mi-a placut cum o cantat avea vocea tremurata dar nu sunt eu cea care trebuie sa zic chestiile astea

| luuu :) a răspuns:

Eu zic ca merita Germania sa castige pentru ca a fost buna piesa ei,
mi-a placut Cipru :X, Turcia a fost ok...
Grecia, Franta si lalaitu ala din Israel au fost naspa.
apoi mi-au placut comentarile Geaninei Corodan laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru prima data mi-a placut Eurovisionul, si asta deoarece Paula Seling si Ovi au spart fie si partial barierele geo politice si s-au clasat pe un meritat loc 3. Eu personal am votat Georgia si Azerbaijan, mi-au placut mult dar si melodia din Islanda.Germania a trimis fatuca asta care nu avea ce cauta in concurs, ce melodie de rahat! Saraca parca era cazuta de pe luna! S-a vazut clar ca inca se mai fac aranjamente la Eurovision. Referitor la celelate melodii: nu mi-a placut melodia turcilor, eu i-as fi clasat pe ultimul loc. Nici francezii cu topaitul lor nu mi-au placut. In schimb mi-a lasat o impresie deosebita melodia Albaniei, iata ca se poate. Moldovenii nu m-au impresionat deloc, nici spaniolul ala carliontat. Frumoasa voce a avut si belgianul insa prea lenta melodia lui mai degraba spre folk.Ai nostri au fost profesionisti insa se putea mai bine. Oricum eu cred ca ar trebui ca inca de acum cei care vor sa participe la urmatoarea selectie romaneasca pentru a participa la Eurovision 2011 din Germania, sa-si comuna melodiile, sa aratam Europei ca suntem tari si in muzica. Cine oare ne va reprezenta anul viitor? Ce ziceti de Deepcentral? Morandi, INNA? sau un dj?