| BrokenArrow a întrebat:

Vă place Bullet for my valentine? Ce alte formaţii asemănătoare mai ştiţi?

14 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Îmi place o piesă sau două.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu-mi place.Alte trupe asemanatoare nu stiu.

| KristalPop a răspuns:

Da, mi-a plăcut doar Tears Don't Fall.
Încearcă The F*ckers.

| Delicacy a răspuns:

Câteva piese îmi plac de la ei. Dacă vrei ceva asemănător poţi încerca formaţia asta:
http://www.youtube.com/watch?v=iYvdZqzbUEc

| TheStory a răspuns:

Nu prea ascult.
Incearca trupele astea :
The Rasmus
Skillet
Nirvana
Three days grace
Linkin Park
Hollywood Undead
Revolution Theory
Story of the Year

| BrokenArrow explică (pentru TheStory):

Glumeşti?straight face Am căutat aproximativ 7 ani piesa "In the Shadows". Şi vi tu... tu... user TPU ce eşti şi imi dai pe tavă răspunsul? straight face God bless you!
Cât despre celelalte trupe, le ştiu pe toate inafară de Revolution Theory. thinking

| TheStory a răspuns (pentru BrokenArrow):

In the Shadows de la The Rasmus nu?
Imi pare bine ca te-am ajutat.

| BrokenArrow explică (pentru TheStory):

Da. Mersi laughing Tot ce imi aminteam legat de piesă era o cameră albă, corbi ( sau ciori, ce-or fi) şi un solist cu pene thinking

| MaskOfSanity a răspuns (pentru BrokenArrow):

Mi se pare că a fost filmată în nu ştiu ce conac din România. Oricum, ăştia de la The Rasmus pot mai mult decât piesa aia. Deşi, au dovedit exact contrariul odată cu noul album.

| FearOfTheDark a răspuns:

Ascult doar cateva melodii.

| MaskOfSanity a răspuns:

Ăăăă, nu-mi plac chiar deloc. Formaţii asemănătoare găseşti :
http://www.sputnikmusic.com/list.php?listid=93029

| Neberius13 a răspuns:

Da, imi place bfmv, cat despre trupe similare : Ateryu, All That Remains, As I Lay Dying...

| AndreyKira a răspuns:

E foarte tare! Asculta si Black Veil Brides, Fit for Rivals, Skillet...etc.