| babygirl a întrebat:

Va place muzica populara.

33 răspunsuri:
| lillylk a răspuns:

DA!
Iubesc muzica populara! Imi place sa ascult Maria Tanase, Gheorghe Zamfir etc. Nu imi place ce se canta acum. Aduce mai mult a muzica de balci decat a muzica populara. Imi plac f. mult doinele (au pastrat mai bine caracterul muzicii traditionale romanesti decat alte genuri cum ar fi hora) si calusarii (si dansul si muzica). E o muzica foarte expresiva si complexa. Din pacate tot mai putini o inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Vorfolomei a răspuns:

Da
Probabil din faptul ca fac parte dintr-un ansamblu etnofolcloric
Insa nu toate piesele