| babygirl a întrebat:

Va place muzica populara.

33 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Daaaaaaa!
in special cea din zona moldovei! ma furnica talpile cand o aud!
http://www.youtube.com/watch?v=-ZwsNgyKMsM

| Leea1234 a răspuns:

Asta m-i se poriveste!
botosaneanca iubareata!
http://www.youtube.com/watch?v=nzhVzR7CLmo

| Leea1234 a răspuns:

Asta m-i se poriveste!
botosaneanca iubareata!
http://www.youtube.com/watch?v=nzhVzR7CLmo

| ViVi a răspuns:

Nu

auran
| auran a răspuns:

Am gasit-o pe asta... cel mic este dulcic tare...http://www.youtube.com/watch?v=aF083_o02gM&feature=related

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu imi place in mod deosebit, dar o respect pentru ca este muzica noastra.

| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Nu prea...doar o melodie...foaie verde 5 chiperilaughing...

mira
| mira a răspuns:

Da, in anumite momente si numai anumite piese.

| Swabia a răspuns:

Nu... tin minte ca atunci cand eram mai mica ma duceau bunicii cu ei la concertele ce se tineau in centru de veneau cei ce cantau muzica populara... iar ei intotdeauna stateau in primul rand, iar cand ma plictiseam le scoteam limba tonguehee hee...eehh nah.eram mica! acum sunt mai simtita! laughing)

| Swabia a răspuns:

Am mai auzit unalaughing)...muzica populara manelizata...nohhhh buuun! laughing)))laughing))

| florar a răspuns:

Aia adevarata, de la ''mama ei'' nu aia manelizata si nici aia cu spalare de rufe in public (Dolanescu si iubita reluat reloaded si revine)

| Kyky a răspuns:

Nu. Tie iti place?

| JackieSue a răspuns:

Eu nu ascult muzica populara, dar imi place la petreceri cand se mai pune o muzica populara ca toti facem hora si nu mai putem de ras ca nimeni nu stie cum s-o joacelaughing.

| Brigitta a răspuns:

Da, cea adevaratahappy Sunt multe piese frumoasehappy

| timbucadrian a răspuns:

Nu toate... imi plac numa alea de ardeal... ca alea imi mer la suflet...big grin

| iulia_5454 a răspuns:

Imi place o singura melodie, trista cantata de ileana sararoiu:unde e targovistea. o am in calculator si cand incurc sticla de pepsi cu cea de vin(rareori)o ascult

| Lumy a răspuns:

Mai deloc

| cutie a răspuns:

Nu. Tie?laughingasculta-l pe eminem si compara-l cu radu ioana.
mai vin-o seara pe la noi ionele draga. poarta e deschisa usa e inchisa mama s-a culcat iar bunica e in patlaughingrolling on the floor

| mioara a răspuns:

Nu toata

| dianadiana a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuu deloc

| catalina_2916 a răspuns:

Cred ca ai vrut sa pui semnul intrebarii...in caz ca e o intrebare iti spun ca nu-mi place in mod special muzica populara...

| cooola a răspuns:

Da, cand suntem la o petrecerehee hee. mai multi, huhsmugce viata:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nub laughing O detest de cand eram mica :d
Cand eram la bunici si auzeam acest gen de muzicaa ma vedeai in capatul gradinii laughing faceam orice sa nu mai aud aceea muzicaa big grin
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| crystyna1992 a răspuns:

Doar cea de petrecere.

| unomprintreoameni a răspuns:

Avand in vedere faptul ca e o afirmatie si nu o intrebare, ma mir ca ai primit atatea raspunsuri... Logic: intrebare - raspuns! Aici, nu avem de a face cu o intrebare.

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Foarte mult, nu am un cantaret anume, imi plac toti cei care canta muzica populara.

| lillylk a răspuns:

DA!
Iubesc muzica populara! Imi place sa ascult Maria Tanase, Gheorghe Zamfir etc. Nu imi place ce se canta acum. Aduce mai mult a muzica de balci decat a muzica populara. Imi plac f. mult doinele (au pastrat mai bine caracterul muzicii traditionale romanesti decat alte genuri cum ar fi hora) si calusarii (si dansul si muzica). E o muzica foarte expresiva si complexa. Din pacate tot mai putini o inteleg.