| Duucu a întrebat:

Voi ce părere aveți despre căștigătorul primei semifinale de la Românii au talent,Andrei Cerbu? Pe lăngă faptul că a căntat doar pe o singură coardă,anumite părți erau repetitive iar notele durau mai mult de o secundă (că improvizarea e grea), aveți voi alte obiecții? Aș dori ca doar cei care cunosc și căntă la acest instrument să răspundă.
https://www.youtube.com/watch?v=E7voaVjhE-o

1 răspuns:
| RockNbeer a răspuns:

Pe la inceputurile mele aveam impresia ca daca nu stii sa faci sweep picking si tapping esti un chitarist de ****,pe parcurs am aflat ca nu trebuie sa arunci intr-un solo toate tehncile posibile ca acel solo sa sune bine,ba chiar din potriva,uite-te la chitaristii celebri din rock-ul clasic, au cateva lick-uri pe care le folosesc in exces, ba chiar mai mult, asta-i cel mai simplu' mod de a-ti creea stilul propriu, iti alegi niste tehnici care consideri tu ca le stapanesti foarte bine...si apoi, le violezi la maxim, insa...bineinteles,asta se aplica doar in cazu in care vrei sa ajungi un chitarist celebru, cu grupie si invitat la emisiuni de ****, daca vrei sa devi un chitarist bun, inveti si chestii care cel mai probabil n-o sa-ti foloseasca niciodata.
Pustiu' asta...la fel ca toti ceilalti participanti, nu s-au dus la emisiunea aia ca sa...nu stiu, de fapt, ii evident, ce alt motiv ai avea in afara de bani si faima? laughing