| aabc a întrebat:

Voua va place rock-ul?
Daca nu va place, de ce anume nu va place?
Funda daca imi explicati ca lumea, cu argumente, de ce nu va place.

Byeee.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| colin16 a răspuns:

Wow mie imi place rock'ul ii foarte tare depinde si de formatii, nu ascult de foarte mult timp dar imi place foarte mult, cand asculti cate-o piesa din aia faina care te face sa te misti sau una din aia ritmata fain de itit vine sa dai din cap. wow AWESOME \m/

| Bunny a răspuns:

Mie una imi place, deci iti voi zice din perspectiva mea.In primul rand, rock'ul are mai multe subgenuri si nu pot fi toate pe placul nostru.In al doilea rand fiecare subgen la randul lui, este cantat de diversi artisti sau formatii care abordeaza stilul intr'un mod personal.Eu una ascult in cea mai mare parte rock (pe langa alte genuri)-(rock insemnand majoritatea subgenurilor) dar asta nu inseamna ca toate formatiile sau toti cantaretii unui gen/subgen pot fi pe placul meu.La fel este si in cazul unei melodii. Cum am mai spus mai sus, in mare parte ascult rock, dar ceea ce imi place.Nu sunt pe principu"Rock sa fie si e bun"Mai important este raportul de calitate-pasiune, in functie de cine canta si cum canta. La fel este si cu alte genuri+subgenuri.In principal trebuie sa ne placa modul de abordare folosit de solist, trebuie sa ne placa melodia sau respectivul care canta.Nici toate melodiile unui solist nu pot fi pe placul unei persoane. Unele ne plac, altele nu.Totul depinde de gustul privind fiecare melodie in parte, si mai departe cine canta si cum abordeaza stilul. Sper ca ai inteles(in ideea sa nu se inteleaga ceva gresit in ceea ce am zis) si sper ca te'am ajutat cu nedumerirea ta.happy

| Adorable a răspuns:

Nu ascult rock pentru ca m-am plictisit. Am ascultat rock in jur de 3-4 ani si am zis gata! Asa ca m-am apucat de Hip-Hop si este mult mai relaxant si mai realist. happy

| DarinaLove a răspuns:

Mie`mi place cat de cat
nu-s fan
dar nu stiu de ce unii zic ca nu`i frumos, sau ca e prea dimanic
rockul e ffffff greu de cantat, si daca rockere se descurce sa cante melodii atat de grele, bravo lor
eu respect rockul
Unele melodii`s chiar super
nu zic ca celelalte nu-s
toate sunt de fapt
dar mai depinde si ce fel de rock

| StefanJobs a răspuns:

Pentru ca nu ma satisface din punct de vedere instrumental. Imi plac tobele live, imi place chitara, dar, pur si simplu, felul in care sunt folosite in rock nu-mi place. Ceva ma zgarie pe creier. Si uneori e vorba si de felul in care sunt livrate versurile (ma refer la tehnica de cantat, nu stiu cum sa explic).

| lolly_3072 a răspuns:

Ascult rock pentru ca cateodata vad in versurile lor chestii reale, chestii care te fac sa vezi altcumva ce incearca ei sa-ti arate(pare ciudat laughing. off nj cum sa zic)pentru ca majoritatea rockerilor isi pun sufletul in munca lor si creaza niste melodii cre te atingsmug

| cyberwest a răspuns:

Ne place-place-place! (mie imi place) nu stiu altiilaughing)

| GaleaMarius a răspuns:

Fiecare ii place ce muzica vreau, trebuie sa dam explicati, tu de ce nu asculti manele? laughing Uni sunt mai timizi, si daca pui rock, urma pe acolo, astia se sperie,

| AdyDinamo123 a răspuns:

Nu! fiindca e in partea rauliui

| bomboniqueeeeeeeeee a răspuns:

Pur si simplu. unele melodii is prea salbatice.