| oliviaronti91 a întrebat:

Vreau COLINDE: versuri + melodii (ca sa pot invata sa le cant) in romana si in engleza. Nu neaparat colinde, orice fel de melodii in spiritul Craciunuilui. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Anonima_5812 a răspuns:

Colo-ntr-o iesle jos

Colo-ntr-o iesle jos,
Doarme frusmos
Fara nici o vina, pruncul de lumina
Pentru noi sa creasca sa ne mantuiasca
Colo-ntr-o iesle jos Domnul Hristos

Sa fiu pastor sau mag, cand mi-ar fi drag
Sa alerg in data sa-i vad slava toata
Inima cantare, sufletu-inchinare
Sa fiu pastor sau mag la iesle-n prag

Colo-ntr-o iesle jos doarme frumos
Pruncul de iubire, sfanta rasarire
Lumea sa-nteleaga o minune intreaga
Colo-ntr-o iesle jos Domnul Hristos

Si pentru ritm:http: //www.trilulilu.ro/abygail95/878a34cbf7fefd

| ăăăă a răspuns:

Pai.intra pe www.versuri.ro.si scie colinde. apoi intra pe youtube si cauta acea colinda :D!

| oliviaronti91 explică:

Ok, STIU SA CAUT PE GOOGLE SAU PE VERSURI.RO, v-am intrebat ca sa-mi dati cvea mai mult, ceva nou; multumesc, nu stau de 2 minute in fata calculatorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte frumoasa n-am ce spune