| MCRgurl a întrebat:

Vreau melodii de la trupe rock proaspete. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Patrisia14 a răspuns:

Ac\dc-tnt
it's my life
rock'n roll train

Metalica- nothing ellse metters
turn the page
one

Trupele rock sunt trupe vechi nu noi. Dăăăă!

| MCRgurl explică (pentru Patrisia14):

Nu ma refeream la trupe rock noi, la melodii noi laughingai funda oricum, esti singura care mi-a dat cu adevarat melodii.

| Patrisia14 a răspuns (pentru MCRgurl):

:d mersi

9 răspunsuri:
| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Soundofthesun.2011@yahoo.com

| ThePoet a răspuns:

In sensul de trupe nou-formate?

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Pai de exemplu asculta melodiile de pe albumul Manowars - Lords of Steel ca de abia s-a lansat.

| Wøodenpints a răspuns:

Tu nu ai înţeles ceva din rock. Muzica rock nueste ca orice labă care se dă pe radio. O melodie rock, sau o trupă, cu cât este mai veche şi cu cât rezistă mai mult în timp, cu atât este mai apreciată, deoarece oamenii ăia au făcut ceva care să fie de calitate şi în anii '70 şi în anii 2000.
Faptul că tu ceri muzică rock nouă, nu denotă decât că abia ai descoperit acest gen (linkin parca... tipic) şi ai impresia că muzica rock se poate învechi.
Nu o să primeşti răspunsuri cu ce ai cerut tu decât de la ăştia ca tine, care până acum câteva zile se unduiau ca moluştele pe ai se eu tu pego sau mai rău, pe melodii pentru cefălaţi cu scame în buric. De la cei care ştiu cu ce se mănâncă rock-ul, vei primi acelaşi răspuns ca şi de la mine.
Dacă vrei ceva proaspăt du-te la brutărie şi ia-ţi o pâine, nu căuta asta în muzica rock.

| MCRgurl explică (pentru Wøodenpints):

Ascult rock de 3 ani.nu e prea mult dar stiu destul de multe trupe rock... daca nu le ascult foarte des nu inseamna ca nu stiu cu ce se mananca rock-ul sau ca n-am inteles ceva din el.si nu voi crede nicioadata ca muzica rock se si invecheste...asteptam si mi se zica ce melodii mai noi au mai scos trupele rock bune.atat.

| Wøodenpints a răspuns (pentru MCRgurl):

Ok,nuai înţeles nimic din rock.
Vrei să-mi spui că ai ascultat tu toate melodiile de la tupele rock bune, le-ai ascultat până le-ai epuizat, şi ai nevoie de chestii noi? Mă îndoiesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca melodia Cacat In Flacari.(Este proaspat). :q