| laur_6762 a întrebat:

Vreau sa invat melodii noi pentru chitara(am chitara clasica). As vrea sa invat unele melodii mai melancolice in romana. Stiti melodii?
Multumesc anticipatbig grin.

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Vama Veche - Vama Veche, Nu am chef azi, Vara asta, Hotel Cişmigiu
Compact - Cântec pentru prieteni, După ani şi ani, Fata din vis, O femeie ca tine
Direcţia 5 - Lângă tine, Primul sărut, Am nevoie de tine, Obsesia
Holograf - Ochii tăi
Iris - Floare de iris, Baby, Vis pierdut
Luna Amară - Roşu aprins, Mara
Viţa de Vie - Liber, Ceaţa
Talisman - Atât de singur, Eu sunt vinovat
Ar mai fi multe. Vama Veche se cântă mult la chitară şi Iris, Compact au multe melodii care se pot cânta la chitară. Sper să te ajute răspunsul meu.

4 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună ziua! Mie îmi place melodia O mie de gânduri, cântată de formaţia Praf în Ochi. mi-a arătat`o tatăl meu, eu am 12 ani. Îmi plac mult versurile, sper să vă placă şi dumneavoastră! O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodiile celor de la vama vechewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.heat.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oasiss