| Prunela a întrebat:

As vrea sa invat ceva melodii la chitara. Folk,rock sa le stie tot omu' si sa fie in romana*nu neaparat,dar le-as prefera*. Ceva sugestii? Sa fie pentru chitara acustica, daca se poate.

14 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Şi-a luat prunela chitară? laughing

| Prunela explică (pentru Woodenpints91):

Oh prunela are chitara, demult.Acum e neinspirata, saraca.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Prunela):

Prunela are Guitar pro? Că-i dau eu nişte tabulaturi interesante.

| Prunela explică (pentru Woodenpints91):

N-are,n-are ca inca scanceste cand face un F.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Prunela):

Prunelo, acordurile sunt nasoale. Sau cel puţin pe mine mă disperă cântatul la chitară cu acorduri. Tre să bagi şi voce, care în 90% din cazuri sună oribil thinking

| Prunela explică (pentru Woodenpints91):

Stiu.Problema e ca vocea mea suna ca a unei morse ragusite care naste

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Prunela):

Păi de asta nu-ţi recomand să cânţi cu acorduri laughing

| Prunela explică (pentru Woodenpints91):

Si atunci ce puii mei fac? Ciupituri?

| DeidaraXR1 a răspuns:

Daca iti place sa ciupesti canta Theme Song-ul de la Piratii din Caraibe. Daca nu iti place ai Andrei Popa. Revin imediat cu mai multe melodii.

| Julyanne a răspuns:

Eu invatsa cant la chitara Folk, dar profu meu de chitara mai mult ne-a invatat cantece despre istorie, chiar si"Cat de departe".

| Prunela explică (pentru Julyanne):

Si mie chiar imi pasa.

| Julyanne a răspuns (pentru Prunela):

Nu stiu ce sa spun, bad-girl sau bad-horse.

| darkhellangel666 a răspuns:

Phoenix -Baba Novak