| Derye a întrebat:

Vreau si eu un program cu care pot creea melodii. Nu virtual DJ, nu vreau sa fac pe dj-ul vreau sa fac o melodie de la zero. Adica, de ex. am un sunet de chitara, pun peste el un kick drum si tot asa.

Si as vrea (daca exista, desi putin probabil) un program, cu care eu adaug versurile si o voce umana mi le canta, si sa ajustez eu cum vreau sa cante.

Ma rog, cam multe vreau, dar stiu ca programele in genul primului exista.

5 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

AbletonLive, Reason sau Fruity Loops.

mergi pa' FruityLoops, e mai simplu.

| Alex20_8915 a răspuns:

Hip hop ejay thinking parca asa se numea... faceai melodia de la 0winking

| englezuc a răspuns:

FRUITY LOOPS! e unul din cele mai bune programe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Fruity Loops.
Pentru a doua cerinta, poti doar sa iti modifici vocea dupa ce te-ai inregistrat, adaugi un reverb pentru profunzime etc. Poti sa faci asta si in Nero wave editor, pe care cred ca il ai deja daca ai Nero instalat. Sunt si alte programe mai performante, dar nu intr-atat cum ti-ai fi dorit tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

FL Studio.Are tobe, chitara si multe altele.
http://fl-studio.en.softonic.com/