| HighParadox a întrebat:

Ziceti-mi niste trupe care chiar sunt rock.
Nu de alta dar am vazut diferite discutii despre trupe care par rock dar nu sunt. Deci, ascult.

Răspuns Câştigător
| Prototypul a răspuns:

Aceste trupe slabe pe care multi nu le considera rock au fost catalogate asa datorita versirilor de emolai, chitaristilor de rahat, dj in trupa, machiaj si lipsa de talent. trupe bune ar fi : guns n roses,queen,kiss, skid row, megadeth,metallica, anthrax, manowar, pantera, nirvana, rhcp, ac dc, led zeppellin, pynk floyd, motorhead, machine head, dire straits si multe altele. daca nu iti plac, asculta ce vrei.

11 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

De ce vrei să ştii asta? Ascultă ce îţi place ţie, nu te obligă nimeni să ai aceleaşi păreri ca şi ale altora în materie muzicală.

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Metallica,ac/dc,kid rock,iron maiden,cargo,creedence clearwater revival,led zeppelin,nirvana,pink floyd,black sabbath, motorhead, limp bizkit, nu te lua dupa altii rockul are o gramada de subgenuri, asculta ce iti place nu ce le place altora...

| Hirako a răspuns:

Uite de ce intrebarea ta are un caracter irelevant : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_rock_genres

| bangalot95 a răspuns:

Slipknot, Linkin Park, Escape the Fate, Breaking Benjamin, Three Days Grace, Disturbed, Godsmack. Sunt mii si mii de trupe. Nu exista discutii precum 'sunt rock' sau 'nu sunt rock' ci sunt discutii de pe ramura a rockului sunt. Unii sunt Screamo, altii alternativi, metal, death metal, metal core, classic rock, punk rock si tot asa. Sunt extrem de multe divizii.

| gsjsjjs a răspuns:

Three Days Grace laughing

| HighParadox explică (pentru Delicacy):

Pai vreau sa stiu nu neaparat din curiozitate, vreau sa aflu parerile altora in materie de rock.

| HighParadox explică (pentru Prototypul):

Raspuns de genu asta cautam. Merci

| SymphonyOfDestruction a răspuns (pentru HighParadox):

Tu ce asculti?

| Prototypul a răspuns:

1.Linkin Park ( rock alternativ, rap-rock )
2.Hollywood Undead ( rock alternativ, rap-rock )
3.Skillet ( Rock, Rock alternativ, hard rock )
4.The Rasmus ( rock alternativ, Soft rock, gothic rock, funk rock, Symphonic rock )
Sunt trupele mele favorite. Unii spun ca nu canta rock adevarat, insa mie mi se par mai buni decat oricine.

| HighParadox explică (pentru SymphonyOfDestruction):

Pai imi place monowar, adema, red, nightwish, story of the year, SOAD ..si mai multe. Stiu ca nu sunt chiar 'asa' rock dar ..sunt in cautare laughing

| SymphonyOfDestruction a răspuns (pentru HighParadox):

Nightwish si manowar imi plac si mie.