| AlexDorinel a întrebat:

Am luat 2 note de 4 la scoala, la fizica si in februarie parintii o sa vada si n-o sa ma mai lase 2 saptamani pe pc. Ce sa fac?

Nu ma luati cu :pune burta pe carte si cu mai lasa calculatorul

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da' ce se întâmplă de tocmai in februarie o să vadă ai tăi notele?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Pune burta pe carte si mai lasa calculatorul!"

| brokxy a răspuns:

Si pe mine ma certau cand luam 4 la fizica, mate, chimie, etc Ai incercat sa le spui sincer ca acea materie nu e de tine? Si nu poti nici cum invata la ea. Sa ma lase altii cu. Vai de mine poti invata numai sa vrei. Daca nu te atrage ceva si nu iti place nu poti invata. Daca ai note mai mari la alte materii. Romana gen engleza nu stiu la orice altceva ai note de 8-9. Spunele la parinti ca daca nu te lasa pe pc e degeaba ca oricum daca nu iti place tot nu vei putea invata.Acum nu stiu daca vor intelge ca toti parintii sunt diferiti. Dar milogeste-te. Baga niste ochii de catelusi. 4 nu e asa rau stai sa vezi ca eu aveam 1 si 2 la mate laughing laughing laughing Nu mi-au facut nimic si le-am zis la ai mei ca am luat 1 la mate. Incearca sa ii faci sa inteleaga ca la unele materii nu esti bun. Ca nu esti robot sa faci de 10 la toate! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune burta pe carte si mai lasa calculatoru

| brokxy a răspuns (pentru brokxy):

Oh si am uitat sa scriu daca ai 8-9 la altele spune-le ca macar la acele materii esti mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-a trecut in carnet? Eu foloseam smecherii gen: puneam sa scrie nota pe o foaie noua, daca se putea la mijlocul carnetului si rupeam foaia, iar cand luam iar nota rea lipeam inapoi foaia la mijloc si tot acolo mi se trecea nota laughing, asta era varianta de NOOB.
Ulterior am avansat: aveam 2 carnete, una pentru notele bune, alta pentru notele rele
Alta varianta e sa schimbi notele dar la 4 nu se poate decat din 3 poti face 8, sau9

In rest ai pus-o, sa inveti bine dupa vacanta si sa ei 1, 2 de 10, Si le spui mixat parintilor :gen am luat un 7 mai complicat laughing (10+4 ) /2

| Edmonds2342 a răspuns:

Rupe calculatorul acum cât mai poți, joacă-te zi și noapte, nu mai manca, bea doar apa și doar în cazuri extreme Ia-ți ochii din calculator. Sper sa înțelegi ironia.
Acum sa fim serioși, ce dacă nu te lasă 2 săptămâni la pc? Chiar nu ai ceva (cel puțin) la fel de bun de făcut? Exista viata și dincolo de calculator, stai liniștit.

| Andreeush a răspuns:

Ce altceva vrei sa iti spunem? Nu prea ai ce sa faci, pana la urma parintii tai tot o sa afle adevarul. Nu o sa zic sa lasi calculatorul dar iti zic ca ar trebui sa acorzi atentie si invatatului. De ce nu iti organizezi mai bine timpul, ai putea ca 2-3 ore pe zi sa inveti iar restul din timp stai pe calculator.

Bula
| Bula a răspuns:

Curios. Foarte curios.
Iti place calculatorul, dar fizica nu.
Fizica si chimia sunt doua materii foarte usoare si logice, DACA ai logica si iti folosesti mintea!
Tu stii ca, calculatorul nu poate functiona fara fizica? Dar nici fara chimie sau matematica.
Mai mult, ORINDE te uiti, sunt prezente aceste 3 stiinte, doar trebuie sa-ti deschizi ochii si MINTEA!
Crede-ma, n-o sa gasesti nimic sa ma poti contrazice, chiar daca vei cauta intens luni intregi!
Incearca sa cauti foarte atent si imi vei da dreptate. happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Si consideri ca nu meriti? Si ca o sa mori 2 saptamani fara pc?