| Danielul123 a întrebat:

Cum imi pot convige parintii sa ma lase mai mult pe calculator seara. Este vacanta, trec clasa a 9-a. Nu ma luati cu chestii de genul "Calculatorul te strica", multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jannah a răspuns:

" vorba dulce mult aduce "

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Imi plac intrebarile astea cu "cum imi pot convinge parintii sa..." laughing
De parca exista niste cuvinte magice pe care le poti spune parintilor si sa le schimbi modul de a gandi... unii parinti isi lasa copiii sa faca ce vor, altii nu. Impaca-te cu ideea.

| LPCTSTR a răspuns:

Nu văd vreun semn al întrebării în conținutul acestui text.
Plus că ceea ce ceri tu este practic imposibil.
Vrei să afli adevărul? Părinții tăi țin la tine, te protejează; nu le poți schimba atributele protective prin niște dulcegării.
Să nu mai spun că probabil mai ești și mic.

| Danielul123 explică (pentru LPCTSTR):

Ti-am scris si ce clasa trec, si am scris repede

| LPCTSTR a răspuns (pentru Danielul123):

Da... straight face la clasa a 9-a ești încă mic, ce e atât de greu de priceput?

| PsyhoChild a răspuns:

Iti recomand sa mai astepti un an/doi pana vei ajunge in clasa a 11 -a macar unde parintii iti vor da mai multa libertate. Ca sa nu mai simti nevoia sa stai la calculator seara fai lucruri ziua care te obosesc. De exemplu joaca-te cu mingea, trezeste-te dimineata devreme sau citeste carti pentru ati extenua ochii.