| elcosmin a întrebat:

Am o mama obsedata de curatenie. Face curat in fiecare saptamana, iar daca isi ia concediu la serviciu, face 7 zile din 7 curățenie. Nu stiu ce sa-i spun si ce sa-i fac... M-am si certat cu ea pe tema asta dar tot face curatenie. Ce sa fac? Tin sa mentionez ca la mine in casa permanent este curat

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Mai copii, a face curat cel putin o data pe saptamana si decate ori este nevoie intre timp, este absolut normal.
Nu lasi mizeria in casa pentru ca tu ai programat sa faci curat doar la Pasti si la Craciun. Voua va place sa traiti in cocina? Ai face bine sa o ajuti, sa inveti si tu ceva, nu sa te certi cu ea pentru ca... face curatenie! Asta e chiar culmea!

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand se apuca de moştruit pleaca afara las-o macar isi misca organismul. Ai noroc ca nu face scandal

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si sa inteleg ca e o problema ca ai curat in casa? Vrei sa fie cocina? Pai saptaminal e normal sa dai un aspirator, sa mai stergi pe ici-colea. Nu imi zi ca da cu var si schimba gresia in fiecare saptamana...

| christine99 a răspuns:

Intreaba daca nu vrea sa se duca la facut curat in strainatate, asa ar avea unde sa faca curat mereu si ar fi si platita. laughing poate e stresata de ceva, a patit ceva si nu poate sta linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa, și? Care e întrebarea?

| Bondarel99 a răspuns:

Uita-te pe Youtube, sunt multe documentare cu cei care sunt obsedati de curatenie, cauta " ocd cleaner" sau ceva de genul. Majoritatea sunt diagnosticati cu ocd, ceea ce nu e grav, stai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e bine. Să fie curat.

| GouDidodino a răspuns:

De ce te deranjează că face curat? Dacă te siluia pe tine, înțelegeam. Las-o in pace, e bine ca te poti căca in mijlocul camerei si nu-ti faci griji ca se va pietrifica acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana acum nu am vazut oameni nemultumiti ca e curat...

| Catrice a răspuns:

Și ai vrea sa facă curățenie o data pe an?! rolling on the floor

| millar a răspuns:

Si mama mea e, oarecum e mama si trebuie sa faca, probabil nu are nici alta activitate,
Laso sa fac ..cu ce te deranjeaza?

| Sofer a răspuns:

Cu ce te deranjeaza daca face curat? Las-o sa faca.

| amandaflory a răspuns:

Pai, ai noroc ca nu te obliga pe tine sa faci tu curatenia...

| HenryPericol a răspuns:

Poți sa pleci când o apuca și sa încerci sa ai grija de lucrurile toate dacă nu vrei sa le ia sau ceva.

| elcosmin explică (pentru GabiDumitrescu):

Nuuu asta mai lipsea laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru elcosmin):

E, deci nu e chiar asa de rau pana la urma! happy

| PDora a răspuns (pentru millar):

Curatenia nu se face pentru ca n-ai altceva de facut, ci pentru ca-ti doresti sa traiesti civilizat, iar cineva ca voi copii nu stiu sa aprecieze si distrug ceea ce fac altii; iata de ce mamele fac curatenie. Ar trebui sa invatati ceva din asta... a trai in curatenie, civilizat, inseamna ca te respecti pe tine