| TheoRose27 a întrebat:

Bună, ma adresez mamicilor!
De câteva zile bebe (2ani) tot stă cu degetelul in nas, azi a început să ai curgă o nara si un miros foarte urât. Deci mucii miros a putrefacție. Mâine dimineață o sa merg cu ea la un control, acum e foarte tarziu.A mai întâmpinat cineva asa situație?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Probabil că i-a intrat ceva în nas sau a avut vreo rană care s-a infectat, asta ar putea explica mirosul urât. A pățit o rudă de a mea ceva asemănător, copilul era tot cu degetul în nas și la doctor s-a descoperit că avea de fapt o boabă de mazăre într-o nară și nu putea nici cum să o scoată.
Mergi urgent la un medic pediatru și sunt sigur că lucrurile se vor rezolva.

| TheoRose27 explică (pentru mastadont):

O sa merg maine dimineata de urgență, ca a inceput si sa sforaie ceea ce nu s-a intamplat pana acum.

2 răspunsuri:
| MihaiSpeedster a răspuns:

Probabil o infecție. Dacă nu are alte simptome, dureri, febră, umflături vizibile, o să îi dea antibiotice (amoxacilina) și spălături nazale cu soluție salină.