| miha255 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare pentru mamici.voi i-ati facut puiului vostru vaccinul de un an? a avut ceva reactii mai urate? eu i l-am facut si a fost ok, decat o usoara febra trecut 3 sapt de la vaccin.sunt un pic speriata pentru ca am o vecina care i-a facut acest vaccin, iar dupa 3ani a descoperit k are autism din cauza vaccinului.am auzit k e periculos vaccinul de un an iar eu i l-am facut k mi-a zis doctora k e ok

2 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, fiecare copil difera unul de altul. Nu toti copiii sunt la fel. Eu am doi copii, fata de 14 ani, si baiatul de 9 ani, si le-am facut toate vaccinurile, si sunt sanatosi perfect! Daca midicul ti-a zis ca este ok, nu ai de ce sa-ti faci griji. Orice om in viata, ce are de tras o trage fara sa vrei. Necazurile vin la fiecare dar nu la toti la fel. Iti doresc sa ai un copil fara probleme si sa fie plin de sanatate si voios!

| DeliaCute a răspuns:

Da, puiului meu de gaina i-a cazut puful si a inceput sa cotcodaceasca desi e prea mic...