| Alexa1994 a întrebat:

Buna ziua, am si eu o intrebare, bebelusul meu urmeaza sa faca vaccinul de 12 lunite acela antirujeola, rubeola si oreion si sunt foarte speriata in legatura cu acest vaccin deoarece sunt foarte multe zvonuri cum ca ar putea avea reactii adverse foarte grave dupa administrare. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Este adevarat se ce aude ca poate pați altele dupa ce il face? Sau este intr-adevar foarte bun pentru el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te lua dupa zvonuri. Prosti sunt destui pe lumea asta.

| Nirvanaaa a răspuns:

Sunt doar zvonuri. Si mie mi-a fost facut si nu am patit nimic, sunt bine sanatoasa happy. Nici nu am facut bolile copilariei deci e ok, asa nu le va mai face.

| Mirel4412 a răspuns:

Ori te sperii acum de la niste simptome normale dupa vaccin, ori te sperii cand o sa aiba boala in sine, dar aproape toti am avut-o cand eram mici, mie mi-a trecut in jumate de an.

| hacktek a răspuns:

Nu vei primi aici un raspuns sincer. Daca ti se raspunde ca vaccinarea e OK, atunci raspunsul va fi publicat.
Daca ti se rapsunde orice altceva, raspunsul va fi cenzurat.
Prin urmare, orice vei intreba pe TPU despre vaccin, raspunsurile vor fi despre cat de benefice sunt acestea.
"