| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar setul de 5 biberoane si suzeta Philips avent dar am vazut o diferenta de pret destul de mare de exemplu pe cel.ro ii 149 lei in timp ce acelasi set pe eMAG este 191 lei de ce este diferenta asta de pret? Posibil ca cele de pe cel.ro sa nu fie originale? Ma puteti ajuta

2 răspunsuri:
| TehDevil a răspuns:

Buna. Din ce observ, sunt modele diferite, insa nu vad diferente vizibile intre ele. Sunt la fel de originale in ambele parti, doar ca pe cel.ro sunt la reducere :
149 Lei cu TVA
REDUCERE 19% | PRET VECHI 185 LEI

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca, fiecare magazin are voie sa vanda la ce pret vrea, fiind perfect legal!
Cat despre "originale sau false", este discutabil, ca poti fii ambele variante false sau orginale, fara sa stii cu siguranta, atata vreme cat nu le cumperi direct de la producator, care-i Philips.