| GicaGeorgescu1988 a întrebat:

Buna ziua, am si eu o rugaminte, copilul meu tot pierde meciuri pe un joc cu impuscaturi si tot urla ca nastrusnicu prin casa, ce pot sa fac?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inchide-ti-i jocul si puneti-l la culcare, ca-i mai important starea lui de sanatate mentala decat joaca si nervii pentru ceva ce nu-i este util.

Cand se trezeste, nu-i mai permiteti sa se joace, ci sa puna mana pe carte si sa invete.

Joaca pe computer programati-o numai pentru weekend si sa nu depaseasca 2 ore.

| sierra1 a răspuns:

Ce poți face ca să:
- nu se mai joace?
- să nu joace jocuri cu impușcături?
- să nu mai piardă la jocuri?
- să nu mai urle?
... sau ce?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să tai accesul la joc.

Răspuns utilizator avertizat
| careestefazafrate a răspuns:

Bătaie

| FloreaOvidiuAdrian a răspuns:

Sa-i interzici sa mai joace asa ceva.

| Mihay2023 a răspuns:

Asta este generatia laughing nu prea ai ce sa-i faci, doar daca il opresti din a mai jucat.

| Amcelemaibunesfaturi29 a răspuns:

Opreste-i netu în timp ce se joaca