| Andra589 a întrebat:

Am o fetiță are 2 luni, de când am născut simt că nu mă pot apropia de ea cand ea plânge, îi zic soțului meu sa o ia de lângă mine. Mi-e frica ca să nu fiu în depresie post natală simt ca sunt o mamă groaznica, ce pot face? Ați trecut prin asta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Calca-ti pe suflet si ia copilul la san, ca nu urla de fericire, ci de foame sau ca trebuie schimbat.
Nu te lasa doboarata de depresie, fiindca nu ai nici un motiv din lumea asta sa fii nefericita, dimpotriva, copilul fiind o mare bucuria in viata unui cuplu.

| ioana748 a răspuns:

Esti in depresie postnatala. Ai nevoie de ajutorul unui specialist.
Oricum este o stare trecătoare, dar poate dura aproximativ un an si bebe are nevoie de bataile inimii tale cu care s-a obisnuit cand era in burtica.
Este bine ca tati te ajuta dar nu este acelasi lucru pentru bebe.
Medicul de familie te va indruma in sensul acesta.
Toate cele bune, ❤️

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Bună.

Simți o frică, de ce anume? Logic, care e frica ta?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Nu e breh nimic logic in treaba asta. E ceva hormonal, studiat, demonstrat, tratabil, cum zice si ioana mai sus. Se rezolva cu specialist, de la sine, sau nu se rezolva si da in chestii mai nasoale, mergind pana la sinucidere.