| xDxDxDxDxD a întrebat:

Ce activitati ati face cu o fetita de 2 ani avand in vedere ca e foarte activa? Nu mai am nicio idee, aveti sugestii de jocuri care sa ii dezvolte inteligenta, creativitatea, imaginatia etc.? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice dar nu o aduce in fata vreunui soi de ecran sa ramana zombie. Am frati mai mici care au fost "tratati cu tableta" si... n-au ajuns bine. Poti face activitati de genul gradinarit, daca ai loc de asa ceva, sau desen.

| LaraClarice a răspuns:

Puzzle adaptat vârstei, construcții lego, modelat în plastilina, gimnastica, înot.

| Yrem3119 a răspuns:

Si eu am 3 fetite, cea mijlocie are 2 ani si 3 luni, eu am cautat pe Youtube "activitati pentru copii de 2 ani " si am gasit o multime, te sfatuiesc sa faci asta, pe mine m-a ajutat mult! Bafta!

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Puteti face diferite creatii din discuri de vata, din materiale reciclate, cauta pe google exemple.
Poti sa te inspiri si de aici https://suntmamica.com/......opii-mici/