| MihaiPaleologu a întrebat:

Ce parere aveti de parinti pe la 40 ani care cer bani la copii de 20 ani pe motivul ca atunci cand erau mici nu i-a ars, nu i-a lasat sa se opareasca? Adica pun presiune pe copil sa ii ajute constant cu bani, doar pentru ca i-a crescut cat de cat decent? Mi se pare incredibil cum e pusa problema

Răspuns Apreciat de Editori
| Marbea a răspuns:

Daca parintii se descurca greu iar copilul sta cu ei si lucreaza, este normal sa participe la cheltuielile casei cu o suma. Important este si parintii cum pun problema, ei au datoria sa-i creasca si sa-i educe frumos pe copii dar nu trebuie sa le aduca aminte toata viata. Parintii au vrut sa aiba copii, nu copiii s-au cerut adusi pe lume.
Depinde mult si de educatia parintilor.

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Copilul ala daca mai sta cu parintii atunci ar trebui sa faca lucrul ala de bun-simt care e de facut, adica sa se mute! Bine, nu ai detaliat nici cam despre ce sume discutam, ce venituri au parintii, ce fac de regula cu banii... treburi care ne-ar ajuta sa ne dam o parere mai competenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jeguri!

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Ai pătit tu asta?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu mai ești copil la 20 de ani, ai gură să refuzi și picioare să pleci de lângă asemenea oameni.

| Donsavas a răspuns:

Au trăit cu așteptările ca trebuie să primească daca te cresc. Totul se face din plăcere.

| oz_1736 a răspuns:

Daca tata bea si iti cere bani de bautura, atunci ajut-o pe mama cu bani. Fiindca ea chiar ca s-a chinuit sa te creasca, fiindca betivanu nu i-a dat bani. A dormit flamanda si tu ai mancat. Aveam o colega care venea la servici cu paine si cu lapte. Imi venea sa-i rup picioarele animalului si sa-l pun la cersit in piata

| MihaiPaleologu explică:

Precizez ca nu stau impreuna!

| SilentRain a răspuns:

O părere prosta

| Dana1999 a răspuns:

Stii ceva, nu i-a pus nimeni pe ai tai sa ducă sarcina la capăt sau sa te ia in grija. Tu nu esti dator nimănui cu nimic. A avea copii e o alegere. Nu toți trebuie sa aibă. Unii ii fac și după au pretenții, de parca acei copii ar trebui sa le fie sclavi dacă se poate. Tu dacă stai cu ei, pe proprietatea lor, trebuie sa te muți ca sa fi independent sau sa pui un ban deoparte.