|

Ce parere aveti de parinti pe la 40 ani care cer bani la copii de 20 ani pe motivul ca atunci cand erau mici nu i-a ars, nu i-a lasat sa se opareasca? Adica pun presiune pe copil sa ii ajute constant cu bani, doar pentru ca i-a crescut cat de cat decent? Mi se pare incredibil cum e pusa problema

Răspuns Apreciat de Editori
| a răspuns:

Daca parintii se descurca greu iar copilul sta cu ei si lucreaza, este normal sa participe la cheltuielile casei cu o suma. Important este si parintii cum pun problema, ei au datoria sa-i creasca si sa-i educe frumos pe copii dar nu trebuie sa le aduca aminte toata viata. Parintii au vrut sa aiba copii, nu copiii s-au cerut adusi pe lume.
Depinde mult si de educatia parintilor.

9 răspunsuri:
| a răspuns:

Ai pătit tu asta?

| a răspuns:

Copilul ala daca mai sta cu parintii atunci ar trebui sa faca lucrul ala de bun-simt care e de facut, adica sa se mute! Bine, nu ai detaliat nici cam despre ce sume discutam, ce venituri au parintii, ce fac de regula cu banii... treburi care ne-ar ajuta sa ne dam o parere mai competenta.

| a răspuns:

Au trăit cu așteptările ca trebuie să primească daca te cresc. Totul se face din plăcere.

| a răspuns:

O părere prosta

| a răspuns:

Nu mai ești copil la 20 de ani, ai gură să refuzi și picioare să pleci de lângă asemenea oameni.

| a răspuns:

Daca tata bea si iti cere bani de bautura, atunci ajut-o pe mama cu bani. Fiindca ea chiar ca s-a chinuit sa te creasca, fiindca betivanu nu i-a dat bani. A dormit flamanda si tu ai mancat. Aveam o colega care venea la servici cu paine si cu lapte. Imi venea sa-i rup picioarele animalului si sa-l pun la cersit in piata

| a răspuns:

Jeguri!

| a răspuns:

Eu îi numesc "hominis retardus". Ar trebui duși forțat la săpat tuneluri.

| explică:

Precizez ca nu stau impreuna!